CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Dzień otwarty dla kandydatów do służby w policji

Email Drukuj PDF
Już 23 lutego odbędzie się Dzień Otwarty dla kandydatów do służby w policji.
 
 -Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby podjęciem służby w Policji, które nie mają możliwości przyjścia w godzinach pracy urzędu, tj. 7.30.-15.30. Wszyscy chętni będą mogli uzyskać informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji, pobrać kwestionariusz osobowy kandydata do służby, a także złożyć dokumenty- informuje Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach.
 
Przypomnijmy, że służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii. Kandydat nie może być skazany  prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Musi mieć przynajmniej średnie wykształcenie i korzystać w pełni z praw obywatelskich. Powinien mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz posiadać odpowiednie zdolności fizyczne i psychiczne do służby. Preferowani będą kandydaci, którzy mają wykształcenie wyższe, tytuł ratownika lub ratownika medycznego, uprawnienia instruktora sportów walki, czy też prawo jazdy kat. „A” lub „C”.

Dzień otwarty odbędzie się 23 lutego, od godziny 14:30 do 17:00 w KPP w Polkowicach przy ul. Legnickiej 15. Tego dnia, specjalnie dla wszystkich zainteresowanych, pełnić będzie dyżur pracownik Zespołu Kadr i Szkolenia w pokoju nr 305.
 

Tylko w tym roku w całym województwie dolnośląskim pracę w służbach mundurowych może dostać aż 450 osób. 


Rozlicz PIT za darmo w urzędzie

Email Drukuj PDF

Pracownicy urzędu skarbowego pomogą rozliczyć PIT już 24 lutego w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie. To kolejne spotkanie w ramach akcji „skarbówki”. Celem spotkań jest ułatwienie podatnikom złożenia zeznania rocznego. 


Pracownicy urzędu skarbowego pomogą rozliczyć PIT, pokażą jak wprowadzić dane do systemu e-Deklaracje oraz pomogą wysłać zeznanie podatkowe przez Internet do odpowiedniego urzędu skarbowego. Osoba składająca deklaracje otrzyma potwierdzenie złożenia PIT.
Uruchomione zostanie specjalne stanowisko komputerowe umożliwiające wysłanie zeznania przez Internet. Z pomocą pracownika urzędu skarbowego, możliwe będzie złożenie zeznania PIT w formie elektronicznej, poprzez platformę e-Deklaracje.
 
Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty i informacje od płatników (zakładów pracy) o uzyskanych dochodach w 2016 roku. Potrzebna będzie także kwota przychodu z zeznania za 2015 rok oraz kwota przysługujących w 2016 roku odliczeń- o ile chcemy skorzystać z ulg podatkowych.

Stanowisko uruchomione zostanie w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie (sala numer 16) w terminach:

24.02.2017 r. w godz. od 12.00 do 15.00
29.03.2017 r. w godz. od 8.00 do 11.00
24.04.2017 r. w godz. od 12.00 do 15.00
 
 
 
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zarkresie wspierania i upowszechniania kultury, tradycji narodowej, obywatelskiej i kulturowej w gminie Chocianów w 2017:
 

Ogłoszenie »

Rekompensata dla rolników za ptasią grypę

Email Drukuj PDF

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie wypłacać rekompensatę dla rolników poszkodowanych w wyniku wystąpienia na terenie Polski wysoce zjadliwej grypy ptaków. Pomoc finansowa szacowana jest na 30 milionów złotych.

Rekompensata pieniężna wypłacana będzie do każdej sztuki drobiu, u której stwierdzono podejrzenie choroby. Agencja wypłaci 25 zł za indyka i strusia, 15 zł z kaczkę i gęś oraz po 5 zł za kurę, perlicę i przepiórkę. 4 zł otrzymają gospodarze za sztukę każdego bezgrzebieniowca innego niż struś oraz 4 złote za bażanta i kuropatwę.
Rekompensata wypłacona zostanie na podstawie złożonego wniosku, do którego  dołączyć należy dokumentację określającą liczebność stada drobiu w gospodarstwie położonym na obszarze zapowietrzonym lub zagrożonym, na dzień poprzedzający dzień otrzymania przez powiatowego lekarza weterynarii zawiadomienia o podejrzeniu wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków. Formularz wniosku udostępniony jest na stronie internetowej Agencji (otwórz) oraz w Biurach Powiatowych ARiMR. Wnioski przyjmowane są do 28 lutego.
 
Jak informuje nas Powiatowy Lekarz Weterynarii w Polkowicach, na terenie gminy Chocianów nie stwierdzono do tej pory przypadków występowania wirusa ptasiej grypy. Potwierdza to również ARiMR.
 
-Na szczęście nie mamy żadnej informacji, potwierdzającej występowanie wirusa ptasiej grypy zarówno na terenie gminy Chocianów, jak i na terenie całego powiatu polkowickiego. Nie mniej jednak radzimy rolnikom dalszą ostrożność i obserwację swojego gospodarstwa rolnego- mówi Mariola Lenczuk, kierownik Biura Powiatowego ARiMR.
 
Przypomnijmy, że aby zminimalizować ryzyko zarażenia wirusem hodowcy ptaków powinni zrezygnować całkowicie z pojenia ptactwa ze zbiorników, z którymi mogą mieć kontakt dzikie ptaki. Ważne jest również odpowiednie zabezpieczenie pasz dla drobiu oraz całkowite uniemożliwienie kontaktu drobiu z dzikimi zwierzętami. Można także wyłożyć maty dezynfekcyjne przed wejściem i wyjściem do budynków, w których jest utrzymywany drób oraz stosować odzież i obuwie ochronne.
 
Wszystkie przypadki zwiększonych upadków drobiu oraz liczbę i gatunki ptaków należy zgłaszać:
1. Telefonicznie: (76) 845 60 16,
2. Pisemnie lub osobiście: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Polkowicach, ul. Górna 3/3, 59-100 Polkowice,
3. Pocztą elektroniczną:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
 
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


23. kwietnia 2017

Imieniny obchodzą:
Helena, Jerzy, Wojciech