CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Przedszkolaki rozmawiali z chocianowskimi policjantami

Email Drukuj PDF

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi mieszkańcami swoich dzielnic.
Tym razem sierżant sztabowy Łukasz Baranowski w asyście Bożeny Sakwerdy-policjantki Komisariatu Policji w Chocianowie odwiedzili dzieci z chocianowskiego Przedszkola Miejskiego. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa.

Więcej…

Patriotyczne granie w Chocianowie

Email Drukuj PDF

Tadek Polkowski- Firma, Egon i Sova, czyli patriotyczni raperzy zagrali koncert w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Występowi artystów towarzyszyło rozdanie nagród uczniom, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastyczno- historycznym „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni”.

Uczniowie, którzy wzięli udział w gminnym konkursie plastyczno- historycznym „Żołnierze Wyklęci- Bohaterowie Niezłomni” wzięli udział w uroczystym podsumowaniu w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Konkurs adresowany był do klas szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Więcej…

Ćwiczenia gminnych strażaków

Email Drukuj PDF

Musieli ugasić pożar i uratować dwóch poszkodowanych, którzy utknęli na hali produkcyjnej. To scenariusz akcji ratowniczej, przeprowadzonej w ramach gminnych ćwiczeń we Wrzosowym Tartaku. W akcji udział wzięły wszystkie jednostki OSP z gminy Chocianów.

Zadaniem strażaków było odnalezienie poszkodowanych osób, ewakuacja ich ze strefy zagrożenia oraz udzielenie im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Musieli oni także zlokalizować źródło ognia, ugasić pożar oraz oddymić halę za pomocą wentylatora. W środku hali ćwiczenia odbywały się bez podawania prądu wody.
-Każde ćwiczenie jest dobre, które podnosi nasze kwalifikacje i umiejętności praktyczne- mówi Ryszard Baryluk z OSP Trzebnice. –Nie sposób przewidzieć przebiegu takich wydarzeń w rzeczywistości, ale możemy sobie je dokładnie wyobrazić i przewidzieć schemat postępowań w takich przypadkach. To wszystko jest istotne, kiedy naprawdę wybucha pożar i trzeba ratować człowieka. To wyścig z czasem- dodaje.

Więcej…

Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego w Chocianowie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie konkursu na stanowisko dyrektora Przedszkola Miejskiego w Chocianowie.

Pobierz dokument

InformatorWane i Poyteczne


21. lipca 2018

Imieniny obchodzą:
Paulina, Daniel, Wiktor