CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego.

 POBIERZ »

Kolejna nazwa ulicy w Chocianowie zmieniona, bo tak nakazuje ustawa dekomunizacyjna

Email Drukuj PDF

Podczas ostatniej Sesji Rady Miejskiej w Chocianowie chocianowscy rajcy podjęli decyzję w sprawie zmiany nazwy ul. II Armii Wojska Polskiego, w związku tzw. „ustawą dekomunizacyjną”.  To już druga ulica, której nazwa została zmieniona.

Dotychczasowa ul. II Armii Wojska Polskiego została zmieniona na ul. Bohaterów Wojska Polskiego.  Przypomnijmy jednak, że tzw. „ustawa dekomunizacyjna”, na mocy której gmina zobligowana jest do zmiany nazw ulic propagujących system totalitarny, zwalnia mieszkańców z obowiązku wymiany dokumentów tożsamości, praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów. Zgodnie z prawem, można będzie używać ich tak długo, dopóki nie stracą ważności.

Lista nazw ulic, które nadają się do zmiany, opublikowana została przez Instytut Pamięci Narodowej. W ubiegłym roku na liście znalazła się ul. M. Roli- Żymierskiego, która zmieniona została w Chocianowie na ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Ostatnie zmiany dotyczące nazw ulic zostały przeprowadzone w latach 90. Zmieniono wówczas ul. Armii Czerwonej na Ratuszową, Karola Świerczewskiego na Pocztową a Marcela Nawrotki- na Sportową.
 
 

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Chocianowie zaprasza na odsłonę Narodowego Czytania "Wesela" w Chocianowie 2 września (sobota), w godzinach 10:00- 12:00. Będzie to czytanie inscenizowane w centrum miasta, na Placu Wolności przy fontannie, na tle zaimprowizowanego dworku Włodzimierza Tetmajera. Nastrój utworu podkreślą charakterystyczne chochoły.
Fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego przeczytają dla nas przedstawiciele władz miasta i lokalnej społeczności: Burmistrz, Księża Dziekani, Radni, Sołtysi, Młodzież, Mieszkańcy i Goście.

W razie deszczu czytanie odbędzie się w Chocianowskim Ośrodku Kultury.

Wszystkich serdecznie zapraszamy. 
Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r. poz. 1817 ze zm.) na realizację zadania publicznego.

Pobierz treść ogłoszenia

InformatorWażne i Pożyteczne


25. listopada 2017

Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Eraz, Józefat