CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Drzwi Otwarte Przedszkola Integracyjnego w Chocianowie

Email Drukuj PDF
Zapraszamy serdecznie wszystkich rodziców wraz z dziećmi na zwiedzanie nowego Przedszkola Integracyjnego w Chocianowie. Zobacz, gdzie będzie uczyło się Twoje dziecko i przyjdź na spotkanie.  

Na "Drzwi Otwarte" zapraszamy już jutro, 29 grudnia od godziny 15 do 17.

Szczegółowa relacja również na facebooku: chocianow.pl

Życzenia

Email Drukuj PDF

Bożonarodzeniowy koncert

Email Drukuj PDF

 Uczniowie Ogniska Muzycznego zagrali bożonarodzeniowy koncert w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Były tradycyjne kolędy i pastorałki oraz ponadczasowe, świąteczne hity.

Ponad 20 podopiecznych muzycznych warsztatów zaprezentowało swoje umiejętności w czasie koncertu w Chocianowskim Ośrodku Kultury. Młodzi muzycy wykonali świąteczne utwory na m.in. saksofonach, keyboardzie, pianinie i flecie poprzecznym. Uczniowie do występu przygotowywali się ponad dwa miesiące, chociaż byli i tacy, którzy niedawno rozpoczęli swoją muzyczną przygodę.
-Naukę gry na instrumentach prowadzimy drugi rok. Wśród podopiecznych ogniska muzycznego są również uczniowie, którzy niespełna dwa miesiące temu po raz pierwszy chwycili za instrument, a dzisiaj stoją na scenie. Wiem, ile wymaga to pracy i poświęceń, więc to naprawdę wzruszająca chwila- mówi Małgorzata Beta, instruktorka nauki gry na instrumentach klawiszowych oraz dętych drewnianych.

Ognisko Muzyczne przy Chocianowskim Ośrodku Kultury powstało we wrześniu 2015 roku. Dzieci i dorośli uczą się nauki gry na między innymi: trąbce, saksofonie, flecie, gitarze klasycznej i basowej, fortepianie i perkusji. Od niedawna również prowadzona jest sekcja wokalna, gdzie chętni mogą spróbować swoich wokalnych sił, pod okiem profesjonalnego instruktora śpiewu.

Obecnie prowadzone w Chocianowie warsztaty nauki gry instrumentach są na poziomie muzycznej szkoły podstawowej I stopnia. Dla najmłodszych dzieci przygotowane zostały także zajęcia umuzykalniające, które przygotowują je do dalszej nauki gry na instrumentach.

Polsko- niemieckie kolędowanie w Chocianowie

Email Drukuj PDF

Świąteczne kolędy zaśpiewali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum z Chocianowa z uczniami z Oberschule z Malschwitz. Tematem tegorocznego spotkania były tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe po obu stronach Nysy Łużyckiej.

Uczniowie wspólnie kolędowali, tworzyli świąteczne ozdoby i zwiedzili Wrocław. Nie zabrakło przy tym wymiany doświadczeń i opowieści związanych z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi w obu krajach.
-Przez dwa dni uczestnicy wykonywali kartki świąteczne, dekorowali choinkę, kolędowali oraz pracowali w polsko-niemieckich grupach dzięki którym poznawali się bliżej. Pierwszy się dzień spotkania odbył się w szkołach oraz w naszym pięknie udekorowanym rynku. W szkole podstawowej odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez Annę Wiśniewską, a w gimnazjum po wspólnym udekorowaniu choinki, rozpoczęło się polsko- niemieckie kolędowanie- relacjonuje Dorota Kyc.
Międzynarodowa grupa w czasie wycieczki do Wrocławia, brała także udział w zabawach integracyjnych. Uczniowie ponadto wspólnie szukali wrocławskich krasnali oraz zwiedzili Jarmark Bożonarodzeniowy. -Pobyt w centrum nauki Hydropolis był ostatnim punktem programu Wrocławiu. Zakończenie spotkania odbyło się w gimnazjum, gdzie uczniowie wręczyli sobie świąteczne upominki. Tylko bezpośrednie kontakty sprawiają że ludzie się poznają. Tam, gdzie spotykają się kultury, zacierają się granice i wszyscy stajemy się po prostu sąsiadami- dodaje Kyc.
Spotkanie współfinansowała Gmina Chocianów.

InformatorWażne i Pożyteczne


24. lutego 2017

Imieniny obchodzą:
Bogusz, Maciej, Sergiusz