CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Informacja dot. przerwy w dostawie wody

Email Drukuj PDF
Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Chocianowie informuje, że w związku z rozpoczęciem prac modernizacyjnych Zakładu Uzdatniania Wody w Brunowie w dniach 9.04.2019 r. - 12.04.2019 r. może wystąpić spadek ciśnienia lub chwilowe przerwy w dostawie wody w godzinach od 8:00 do 13:00 w miejscowościach: Brunów, Krzeczyn Mały i Gorzyca. 

X Bieg Borów Dolnośląskich

Email Drukuj PDF
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński zaprasza na jubileuszowy X Bieg Borów Dolnośląskich, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 kwietnia 2019 roku o godzinie 12. Początek wydarzenia zaplanowano na terenie Nadleśnictwa w Chocianowie, ul. Kościuszki 23.


 

Przerwa w dostawie wody

Email Drukuj PDF
Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Chocianowie informuje, iż w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej w dniach 10.04.2019 r. - 12.04.2019 r. może nastąpić spadek ciśnienia lub chwilowe przerwy w dostawie wody w godzinach 8.00-14.00 dla mieszkańców ulic Głogowska, Daglezjowa, Leśna, Zielona, Wiązowa. 

Izba Pamięci w Szklarach Dolnych

Email Drukuj PDF
W sobotę, 30 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych została otwarta Szkolna Izba Pamięci. Projekt został wsparty grantem finansowym Fundacji Santander Bank Polska w ramach projektu "Tu mieszkam. Tu zmieniam". Pomysłodawcą projektu jest nauczyciel historii Jacek Nowicki, zaś koordynatorami Sołtys wsi Szklary Dolne Dorota Janusz oraz Jolanta Dołhun. Na oficjalnym otwarciu pojawił się także radny Rady Miejskiej w Chocianowie Paweł Baran. - Dziękujemy mieszkańcom Szklar Dolnych za udostępnienie swoich rodzinnych pamiątek, które umieściliśmy w gablotach w Izbie Pamięci - mówi Dorota Janusz. Wspomniana Izba spełnia dwie funkcję: jest wystawą, która zawiera zdjęcia, dokumenty i przedmioty, które kiedyś służyły przodkom oraz jest to sala multimedialna, w której mogą odbywać się różnego typu projekcje historyczne. 

Izba Pamięci dostępna jest dla zwiedzających w godzinach pracy biblioteki wiejskiej.
InformatorWane i Poyteczne


20. maja 2019

Imieniny obchodzą:
Wiktoria, Bazyli, Teodor