CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Konferencja Dyrektorów

Email Drukuj PDF
W dniu 28.03.2019 r. w Szkole Podstawowej odbyła się druga konferencja informacyjna dla dyrektorów, kierowników referatów oświaty oraz pracowników organów prowadzących. Konferencja poświęcona była dwóm zagadnieniom : " Opinii Kuratora Oświaty we Wrocławiu na temat organizacji publicznych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2019/2020". Te część poprowadziły referowały panie Bożena Bednarska i Barbara Homętowska - wizytatorzy Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Uczestnicy zostali zapoznani z najważniejszymi zasadami opracowania arkusza organizacji roku szkolnego, prowadzące udzielały odpowiedzi na pytania oraz wskazywały przepisy prawa oświatowego, które będą pomocne w opracowaniu dokumentu.


 
Drugą część konferencji na temat " Interkulturowości i edukacji przyrodniczej w spotkaniach bilateralnych" poprowadziła Dorota Kyc - dyrektor Szkoły Podstawowej w Chocianowie we współpracy z LGD Wrzosową Krainą. Szkoła Podstawowa w Chocianowie realizuje wspólne projekty we współpracy z LGD Wrzosową Krainą, fundacją Vita regionem, Domem Wczasów Dziecięcych w Przemkowie, Schulalndheime Bautzen e.V oraz innymi organizacjami i instytucjami, których głównym celem jest rozwijanie świadomości przyrodniczo-regionalnej, interkulturowej oraz kompetencji porozumiewania się w językach obcych.

Na zakończenie konferencji uczestnicy mieli okazję wymienić się doświadczeniami w omawianych obszarach, co jest wielką wartością takich spotkań.

Serdecznie dziękuję paniom Bożenie Bednarskiej i Barbarze Homętowskiej za poprowadzenie konferencji, a pani Barbarze Sulmie za przygotowanie stoiska informacyjnego oraz przekazanie materiałów edukacyjnych dla uczestników konferencji.

Opracowała: D. Kyc

Rozkład jazdy bezpłatnej komunikacji

Email Drukuj PDF

Od poniedziałku, 1 kwietnia 2019 roku na mocy porozumienia pomiędzy powiatem polkowickim a lubińskim, na drogi w Gminie Chocianów wyjadą autobusy obsługujące dwie kolejne linie: 121 i 131. Rozkład jazdy dostępny jest w rozwinięciu. 
 

Więcej…

Wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert

Email Drukuj PDF
Wyniki rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury, tradycji narodowej , obywatelskiej i kulturowej w Gminie Chocianów w 2019 roku.

Pobierz dokument

Zbiórka krwi w Chocianowie

Email Drukuj PDF
Klub HDK PCK im. "Miedzianej Kropli Krwi" Oddział ZG Rudna, Stowarzyszenie HDK i HDSzK oraz Radny Rady Miejskiej w Chocianowie Marcin Ślipko zapraszają do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się w środę, 27 marca 2019 roku w godzinach od 10 do 14 w restauracji "TOSCA" przy ulicy Bohaterów Wojska Polskiego 4. 

InformatorWane i Poyteczne


23. maja 2019

Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Michał