CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Szczepienia za darmo przeciwko pneumokokom

Email Drukuj PDF

Ministerstwo Zdrowia zachęca rodziców, by zaszczepili swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Z darmowych szczepień skorzystać mogą dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016.

Od 20 marca do 29 czerwca rodzice i opiekunowie będą mogli zaszczepić bezpłatnie swoje dzieci przeciwko pneumokokom. Szczepienia obejmują dzieci do 5 roku życia, z roczników 2013- 2016. Wystarczy zgłosić się do swojej przychodni, czy lekarza z dzieckiem na kwalifikację lekarską do 20 kwietnia.

-Szczepienia wykonywane jest za pomocą 10- walentnej szczepionki Synflorix, zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego. Schemat szczepienia składa się z dwóch dawek podawanych w okresie 2 miesięcy- czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia. To ta sama szczepionka, która podawana jest w ramach obowiązkowego kalendarza szczepień. Zarówno pierwsza, jak i druga dawka szczepienia jest za darmo.

Zaszczepić warto, bowiem zakażenia pneumokokowe są przyczyną wielu chorób u dzieci, tj. zapalenie ucha środkowego, zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych, czy też posocznicę pneumokokową.

Szczepić warto, bowiem powszechne szczepienia przeciw pneumokokom wykazują wysoką skuteczność  przeciw Inwazyjnej Chorobie Pneumokokowej. Chronią także przed zakażeniami wywołanymi przez lekoodporne szczepy pneumokoków.
 
 
 
 

Wesołych Świąt!

Email Drukuj PDF

Miasto i Gmina Chocianów

Email Drukuj PDF

Gmina Chocianów to malownicza miejscowość położona w sercu Zagłębia Miedziowego. O zrealizowanych już inwestycjach na jej terenie oraz planach na przyszłość, mówi Franciszek Skibicki- Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Przedszkolaki rozmawiali z chocianowskimi policjantami

Email Drukuj PDF

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach z najmłodszymi mieszkańcami swoich dzielnic.
Tym razem sierżant sztabowy Łukasz Baranowski w asyście Bożeny Sakwerdy-policjantki Komisariatu Policji w Chocianowie odwiedzili dzieci z chocianowskiego Przedszkola Miejskiego. Celem spotkania była edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa.

Więcej…

InformatorWane i Poyteczne


17. sierpinia 2018

Imieniny obchodzą:
Anita, Eliza, Miron