CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Kolejny sukces chocianowskich tancerzy!

Email Drukuj PDF

4 miejsce w kategorii tańca standardowego oraz 5 miejsce w kategorii tańca Latino- taki wynik zdobyli chocianowscy tancerze podczas prestiżowego Festiwalu Polish Cup International Dance Festival.

 
W międzynarodowym konkursie udział wzięli tancerze z całego świata. Polskę reprezentowali chocianowscy tancerze: Artur Hałabura z Aleksandrą Katlewską oraz Emil Wójcicki z Aleksandrą Chrobak.
-To jest wielkie wyróżnienie! Nasi tancerze naprawdę wkładają sporo pracy i serca w taniec, co widać oczywiście po wynikach turniejów- mówi Weronika Mierzwa, która na co dzień trenuje chocianowskich tancerzy, przy Szkole Podstawowej w Chocianowie. –Nie bez znaczenia pozostaje doping rodzin. To oni towarzyszą naszym adeptom tańca podczas festiwali i są niebywałym wsparciem- dodaje Mierzwa.

Przypomnijmy, że niedawno Artur Hałabura i Aleksandra Katlewska oraz Bartosz Jakubiak i Dorota Kowalczuk stanęli na podium w czasie 52. Turnieju Tańca Karkonosze Open 2017, zdobywając w sumie 3 srebrne medale w obu kategoriach tanecznych.

 

Co kryje gminna kanalizacja?

Email Drukuj PDF

Odpady kuchenne, pampersy, mopy, ziemniaki,  a nawet ubrania i buty- to rzeczy, które pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągowo- Kanalizacyjnego w Chocianowie wyciągają ze studzienek kanalizacyjnych. Śmieci nieustannie zapychają gminną kanalizację, a PWK ma ręce pełne roboty.

Sieci kanalizacyjne projektowane są tak, żeby przyjmować z domów jedynie nieczystości sanitarne. Tymczasem mieszkańcy naszej gminy traktują sieć kanalizacyjną jak składowisko odpadów, do którego można wrzucić dosłownie wszystko. Ze studzienek kanalizacyjnych wyławiane są ziemniaki, odzież, buty, butelki, ubrania, a nawet mopy kuchenne.

Więcej…

UWAGA wtorki z JPK – szkolenia dla mikroprzedsiębiorców

Email Drukuj PDF

W każdy wtorek listopada urzędy skarbowe będą szkolić mikroprzedsiębiorców z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT. To ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS).
 

W każdy wtorek listopada (71421 oraz 28 listopada) w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy w Polkowicach, o godzinie 10.00 odbywać się będą nieodpłatne, otwarte szkolenia dotyczące obowiązku stosowania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK_VAT) przez mikroprzedsiębiorców.
 
Jak podają statystyki Ministerstwa Finansów, od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,5 mln mikroprzedsiębiorców (firmy do 10 osób, rozliczające podatek VAT) dołączy do grona podatników VAT, którzy mają obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłania jej w wersji elektronicznej, jako Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT (JPK_VAT).
 
Więcej informacji o JPK na stronie Portalu Podatkowego MF.

Ogłoszenie

Email Drukuj PDF
Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej w trybie art. 19 a ustawy z dn. 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację zadania publicznego. 


POBIERZ »

InformatorWażne i Pożyteczne


25. listopada 2017

Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Eraz, Józefat