CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

TRENING OSTRZEGANIA I ALARMOWANIA

Email Drukuj PDF

Informuję że w dniach 6-8 czerwca 2017 r. całodobowo na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE - SAREX w  których udział wezmą Siły Zbrojne oraz administracja publiczna.

W ramach prowadzonych ćwiczeń zostanie przeprowadzony treningiem systemu powszechnego ostrzegania i alarmowania. W ramach treningu zostanie uruchomiony akustyczny podsystem wczesnego ostrzegania poprzez uruchomienie syren i wyemitowanie sygnału „Ogłoszenie alarmu”, a następnie sygnał „Odwołanie alarmu”

Trening zostanie przeprowadzony, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu  (Dz. U. 2013 r. poz. 96) oraz właściwości organów w tych sprawach.

Jego celem jest sprawdzenie efektywności elementów systemów ostrzegania ludności cywilnej oraz doskonalenie  procedur w zakresie ich uruchamiania.

 Za niedogodności, które mogą powstać w wyniku treningu serdecznie przepraszamy. 

                                                                                                                                                                                                     Franciszek Skibicki

Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów

Pobiegną dla szkoły

Email Drukuj PDF

Trwają zapisy na I Bieg Papieski Szlakiem Szklar Dolnych. Celem charytatywnego biegu jest rozbudowa i remont szkoły Podstawowej im. Jana Pawła w Szklarach Dolnych.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Szklary Dolne „Nasza Przyszłość”, które od lat działa na rzecz lokalnej społeczności. W tegorocznym biegu zawodnicy wystartują w 5 kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym na 100 m, dzieci z klas 1-3 na 400 m, dzieci z klas 4-6 na 600 m, młodzież gimnazjalna na 1500 m, oraz zawodnicy od 17 lat. –Pakiety startowe wydajemy za darmo, zapewniamy także catering i zabawy dla dzieci- informuje Paweł Baran, prezes Stowarzyszenia Szklary Dolne „Nasza Przyszłość”. –Wciąż trwają zapisy. Liczymy na dużą frekwencję, w końcu mamy naprawdę szczytny cel- rozbudowę i remont Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych- dodaje prezes.

Bieg obędzie się 24 czerwca ulicami Szklar Dolnych, które będą wcześniej oznakowane. O 9 rozpocznie się wydawanie pakietów startowych, 10 uroczyste otwarcie, a o 10.30 bieg rozpoczną najmłodsi uczestnicy zawodów. Bieg główny odbędzie się o godzinie 12. –Odpowiadamy i potwierdzamy każde zgłoszenie, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona- dodaje prezes.

Zapisywać się można drogą elektroniczną. Swoje dane (imię, nazwisko, adres, datę urodzenia oraz rozmiar koszulki) należy przesłać na adres email- Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez wiadomość wysłaną na facebooku: Stowarzyszenie Szklary Dolne „Nasza Przyszłość”.

Honorowy patronat nad biegiem objęła minister Elżbieta Witek.
 

UWAGA, utrudnienia w ruchu drogowym!

Email Drukuj PDF

CHOCIANOWSKI OŚRODEK KULTURY

 

zawiadamia, że w związku z organizacją Chocianowskich Zawodów Jazdy na Łyżworolkach nastąpią utrudnienia w ruchu na osiedlu Piotrowska.

Termin: 26 maja 2017 r.

Zamknięcie dróg: Górnicza przy nr 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11; Gwarków nr 1,2,3,4,6, 8,10, Świerkowa nr 7,9,11

Czas zamknięcia: od godz. 11:00 do 14:00

Objazdy: brak

 

Za wszelkie utrudnienia z tym związane przepraszamy

 

 

Chocianowskie zawody jazdy na łyżworolkach

Email Drukuj PDF

Kolejna edycja chocianowskich zawodów jazdy na łyżworolkach pod patronatem Burmistrza MiG Chocianów już 26 maja. 
W zawodach wystartuje ponad 50 zawodników

 

Zawodnicy wystartują w 7 kategoriach: uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych, drugich, trzecich, czwartych, piątych oraz szóstych. -Z okazji przypadającego na dzień zawodów Święta Mam, nowością będzie START W DUECIE Z MAMĄ  i będzie to VII kategoria zawodów- informuje Chocianowski Ośrodek Kultury, organizator tegorocznych zmagań.
 
Gościem specjalnym tegorocznych zawodów będzie Marian Węgrzynowski- prezes MKS „CUPRUM” Lubin, który wraz z zawodnikami dwóch sekcji łyżwiarstwa szybkiego przeprowadzi rozgrzewkę przed zawodami. Zawodnicy udzielą również praktycznego instruktażu dotyczącego poprawnej i bezpiecznej jazdy.
Trasa zawodów na Osiedlu Piotrowskarozpoczynać się będzie na ul. Górniczej i przebiegać będzie ulicami Górnicza, Świerkowa, Gwarków. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.
 
Organizatorzy zapewniają posiłek, wodę oraz transport na miejsce zawodów.

Imprezę organizuje Chocianowski Ośrodek Kultury przy współpracy Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Pana Jerzego Likusa oraz mieszkańców osiedla Piotrowska.
 
Fundatorami nagród są: Bank Spółdzielczy Wschowa o/Chocianów, Skok Piast oddział Chocianów, Stowarzyszenie LGD Wrzosowa Kraina, Restauracja Miejska w Chocianowie, Pomoc organizacyjna: PWK w Chocianowie.
 

InformatorWażne i Pożyteczne


22. czerwca 2017

Imieniny obchodzą:
Paulina, Jan, Tomasz