CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Chocianowski Trzeźwy Poranek

Email Drukuj PDF
W pierwszych dniach obecnego tygodnia chocianowscy policjanci we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chocianowie przeprowadzili działania prewencyjne pn. „Chocianowski Trzeźwy Poranek”, mające na celu eliminowanie uczestników ruchu drogowego kierujących w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu narkotyków.Jednym z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego są nietrzeźwi kierujący, bądź osoby znajdujące się w stanie po użyciu środków odurzających. Prowadzenie pojazdu poprzedzone wprowadzeniem do organizmu alkoholu i narkotyków stwarza bezpośrednie i realne zagrożenie nie tylko do nieodpowiedzialnych kierowców, ale również ich pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Wychodząc naprzeciw temu problemowi policjanci Komisariatu Policji w Chocianowie w minione poniedziałek oraz wtorek w godzinach wczesno-porannych przeprowadzili ponad 200 kontroli, podczas których przebadali kierowców poruszających się drogami gminy Chocianów. W wyniku zmasowanych działań zatrzymany został jeden kierujący w stanie po użyciu alkoholu oraz jeden kierujący będący pod wpływem narkotyków. Kierowcom już teraz funkcjonariusze zatrzymali dokumenty praw jazdy, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci planują już kolejne działania ukierunkowane na zwalczanie problemu nietrzeźwych kierowców poruszających się chocianowskimi drogami.

InformatorWane i Poyteczne


26. maja 2019

Imieniny obchodzą:
Ewelina, Marianna, Paulina