CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Walentynkowe granie w ChOKu

Email Drukuj PDF

Prawdziwa gratka dla fanów muzyki jazzowej już w najbliższą niedzielę. Na chocianowskiej scenie wystąpi uznana wokalistka jazzowa Patrycja Kamola z repertuarem z najnowszej płyty „Czekając na miłość”. Wstęp wolny.

12 lutego Chocianowski Ośrodek Kultury wypełnią dźwięki saksofonu, trąbki, pianina, perkusji oraz kontrabasu. Wszystko w towarzystwie wokalu młodej artystki Patrycji Kamola- wielokrotnej laureatki ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali jazzowych i tegorocznej stypendystki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

-Przyjeżdżam do Chocianowa, ponieważ muzycznie preferuję tzw. „jazz z ludzką twarzą”- mówi Patrycja Kamola. –Na scenie w ChOKu chciałabym udowodnić, że niekoniecznie trzeba być fanem jazzu, by się świetnie bawić. Na mojej autorskiej płycie w ekspresyjny sposób przedstawiłam swoje własne uczucia dedykowane tym, którzy kochali, kochają lub będą kochać- dodaje artystka.

Tego wieczoru Patrycja Kamola wraz z zespołem czarować będzie repertuarem z albumu „Czekając na miłość”. –Płyta jest podsumowaniem moich kilkuletnich dokonań oraz  efektów współpracy ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi, z którymi od kilku lat nieprzerywanie koncertuję, a którzy dadzą pokaz swoich niezwykłych umiejętności muzycznych na scenie w Chocianowskim Ośrodku Kultury.

Patrycja Kamola jest absolwentką Wokalistyki jazzowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest wychowanką Briana Fentressa - czarnoskórego wokalisty zwanego „Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce”, wybitnej pedagog śpiewu Bogumiły Tarasiewicz i Katarzyny Mirowskiej - jednej z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, na co dzień związanej z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali jazzowych oraz tegoroczną stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współpracuje z uznanymi muzykami jazzowej sceny muzycznej.

Koncert odbędzie się 12 lutego, o godzinie 16. Wstęp wolny.
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


25. listopada 2017

Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Eraz, Józefat