CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Dachowanie na drodze

Email Drukuj PDF

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wczorajszego wypadku na trasie Chocianów- Parchów. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej.
 

Do wypadku doszło na drodze 331 Chocianów- Parchów. Kierujący pojazdem marki Peugeot stracił kontrolę nad pojazdem i wpadł do rowu. Auto uderzyło w drzewo, następnie dachowało- takie informacje donosi Ochotnicza Straż Pożarna w Chocianowie, która brała udział w akcji ratowniczej.
 
W wypadku poszkodowany został kierowca oraz dwójka pasażerów. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak cała trójka została przewieziona do szpitala.
Na miejscu pracował zastęp OSP Chocianów, OSP Parchów oraz dwa zastępy JRG Polkowice.

Policja prowadzi dochodzenie wyjaśniające przyczyny wypadku.

Jednocześnie przypominamy  o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach. Zimowa aura i niskie temperatury sprzyjają oblodzeniom jezdni, a ta może się stać bezpośrednią przyczyną wypadków.  Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w 2015 roku miały miejsce
32 701 wypadki drogowe, w których zginęło 2904 osoby, a 39457 zostało rannych. W porównaniu do 2014 roku odnotowano 7 proc. spadek liczby wypadków i rannych. O 10 proc. zmniejszyła się także liczba zabitych.

W ciągu ostatnich 20 lat, pomimo blisko trzykrotnego wzrostu liczby poruszających się po polskich drogach pojazdów mechanicznych, liczba wypadków drogowych spadła o 20 946, a zabitych w nich osób – o 3840.
 
Wciąż jednak wielu wypadków można uniknąć. Na naszej stronie stale informujemy mieszkańców o zbliżających się nagłych zmianach meteorologicznych oraz zachęcamy do pobierania aplikacji Ostrzegator. Aplikacja stale informuje m.in. o zmianach w pogodzie i utrudnieniach w ruchu.
 

 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


25. listopada 2017

Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Eraz, Józefat