CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Ferie z ChOKiem

Email Drukuj PDF

Kulinarne warsztaty, wyjazdy na lodowisko, dekoracje ciast z masy marcepanowej, czy też nauka tańców dworskich. Takie atrakcje czekają na dzieci z gminy Chocianów, które już od 13 lutego rozpoczynają „Odjazdowe ferie  z ChOKiem”. 
 

Pierwsza wycieczka zaplanowana jest już 13 lutego. Dzieci odwiedzą wówczas Lipiany koło Bolesławca, gdzie będą miały możliwość uzyskania certyfikatu „Młodego Kucharza”. Organizatorzy przewidzieli bowiem wspólne dekoracje ciast z masy marcepanowej, gry i zabawy kulinarne oraz poczęstunek herbatą lipową i racuchami z domową konfiturą.
 
 Następnego dnia dzieci wyruszą w podróż do Dziewina koło Ścinawy. Tam będą miały okazję poznać dokładnie florę i faunę Łęgów Odrzańskich oraz przy pomocy map i lornetek, samemu spróbować swoich sił w terenie. Równie ciekawą propozycją jest wyjazd na lodowisko oraz wizyta w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie. Po łyżwiarskich wyczynach dzieci mogą liczyć na prawie godzinną zabawę w towarzystwie wałbrzyskiego Teatru Lalek i Aktora. Na deskach lubińskiej sceny odbędzie się bowiem spektakl „Dobrze, że jesteś”, który opowiada wzruszającą historię o losach osamotnionego psa Burka.
 
Dzieci z gminy Chocianów odwiedzą także Wodny Młyn w Kuźniczysku koło Trzebnicy. Podczas wyjazdu poznają tajniki wypieku chleba, zwiedzą zabytkowy młyn oraz… upieką własny bochen chleba według staropolskiego przepisu. Pierwszy tydzień ferii zakończą zaś zwiedzaniem wrocławskiego Hydropolis. Tam czeka ich podróż po głębiach oceanów i mórz oraz praktyczna nauka inżynierii wodnej. Wyjazd ma przybliżyć dzieciom sposoby i techniki dostarczania wody do domów i mieszkań oraz poznanie morskich czeluści.
 
-Pierwszy tydzień obfituje w wyjazdy i praktyczne warsztaty. Oferta jest ciekawa i głównym naszym założeniem była nauka przez zabawę- mówi Krystyna Kozołup z Chocianowskiego Ośrodka Kultury. -Dwutygodniowy grafik został podzielony w zasadzie na dwie części, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie- dodaje.
 
Po licznych wojażach, w drugim tygodniu ferii, na dzieci czekają zajęcia zumby oraz spotkanie z Bractwem Rycerskim z Chojnowa. Rycerze pokażą czym jest kodeks rycerski oraz nauczą podstaw tańców dworskich.  Kolejny dzień to artystyczne warsztaty karnawałowe z robienia masek i kul karnawałowych oraz zajęcia muzyczno- ruchowe z podstawami zumby dla dzieci. Przygotowywane przez dzieci maski nie pójdą na marne, bowiem 22 lutego czeka ich prawdziwy bal karnawałowy. Impreza rozpocznie się o godzinie 10 a poprowadzi ją Pan JOHN. Ostatnie dni upłyną w duchu sportowej rywalizacji oraz leśnych wycieczek.
 
Oferta zajęć w pierwszym tygodniu ferii jest odpłatna i wynosi jedyne 50 złotych. Symboliczna kwota to zasługa finansowego wsparcia gminy – Miejsko-Gminnej  Komisji  Rozwiązywania   Problemów Alkoholowych i Chocianowskiego Ośrodka Kultury, który na realizację pierwszego tygodnia przeznaczy ponad 5 tysięcy złotych. Wsparcia udzieliło również Nadleśnictwo Chocianów.
 
 
 

InformatorWażne i Pożyteczne


25. listopada 2017

Imieniny obchodzą:
Katarzyna, Eraz, Józefat