CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Zalecenia w zakresie zapobiegania próchnicy u dzieci niepełnosprawnych

Email Drukuj PDF

Zalecenia dotyczące zapobiegania próchnicy u dzieci niepełnosprawnych, powstały na podstawie badań klinicznych prowadzonych w ramach projektu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz ze środków Ministerstwa Zdrowia.

Badania przeprowadzone zostały w okresie styczeń- marzec 2017 r. w  dwóch, dużych miastach Polski- Poznaniu i Białymstoku. Badaniami objęte zostały osoby z niepełno sprawnościami lub chorobami przewlekłymi, które uczęszczają do szkół i przedszkoli. Podobne badania przeprowadzono także wśród rodziców, opiekunów oraz nauczycieli.

Opracowania zaleceń dokonała prof. dr hab. n. med. Maria Borysewicz-Lewicka oraz dr n. med. Karolina Gerreth. Rekomendacje obejmują charakterystykę stanu jamy ustnej osób niepełnosprawnych w oparciu o dane z piśmiennictwa i doświadczenie kliniczne, przyczyny złego stanu zdrowia jamy ustnej u pacjentów z niepełnosprawnością i rekomendacje działań profilaktycznych, które mają na celu poprawę sytuacji.

Plik dostępny tutaj:
POBIERZ »
 

InformatorWażne i Pożyteczne


20. listopada 2017

Imieniny obchodzą:
Edmund, Feliks, Rafał