CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Mistrz recyklingu- rusza kolejna edycja konkursu

Email Drukuj PDF

Rusza IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady”. W tym roku akcja koncentruje się wokół oszczędności surowców wtórnych, zwłaszcza metali obecnych w odpadach opakowaniowych, komunalnych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W IV edycji konkursu, ogólnodostępna jest nowa gra edukacyjna  „Liga Elektrorecyklingu” . To aplikacja która ma uczyć selektywnej zbiórki, odzysku i recyklingu surowców wtórnych zawartych w elektroodpadach. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa.

Adresowany do uczniów klas 4-7 szkół podstawowych. Tak jak w roku ubiegłym dla trzech najlepszych ekozespołów czekają wycieczki: dla zwycięzców do jednego z polskich parków narodowych oraz dwie wizyty studialne do instalacji recyklingu.

 

W tym roku, po raz pierwszy punktowane są nie  tylko prawidłowe odpowiedzi na pięć otwartych pytań konkursowych, ale także ogólnopolska, wirtualna rozgrywka w zbieraniu i poddawaniu recyklingowi elektrografów, w ramach gry „Liga Elektrorecyklingu”.


Organizatorem akcji jest Fundacja Chlorofil, partnerem merytorycznym Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A

Koordynator konkursu: Agnieszka Oleszkiewicz Tel. 608 633 593 e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Wszystkie informacje dostępne stronie internetowej konkursu na WWW.chlorofil.com.pl

InformatorWażne i Pożyteczne


18. grudnia 2017

Imieniny obchodzą:
Laurencja, Bogusław, Gracjan