CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Email Drukuj PDF

Delegacja Szkoy Podstawowej w Chocianowie wzia udzia w witecznym wystpie na Boonarodzeniowym Jarmarku w Baruth. Spotkanie moliwe byo dziki wspópracy Burmistrzów Gmin Chocianów oraz Malschiwtz.

 Czas adwentu, to czas oczekiwania na najpikniejsze wita w roku - Boe Narodzenie, a jedn z najstarszych  tradycji witecznych w Niemczech jest organizowanie boonarodzeniowych jarmarków, podczas których sprzedawane s ozdoby witeczne, kiebaski z Turyngii i inne  smakoyki. W tym roku na zaproszenie burmistrza Gminy Malschwitz oraz dyrektora Grundschule Baruth, delegacja naszej szkoy uczestniczya w boonarodzeniowym jarmarku w Baruth.
 
Zespó wokalny pana Wojciecha Kyca wraz z grup uczniów ze szkoy podstawowej z Baruth pod opiek Stefanie Grafe przygotowali wspólny wystp zaprezentowany tu przed przyjazdem w. Mikoaja. Uczniowie zapiewali  koldy w jzyku niemieckim, angielskim i polskim wprowadzajc  wszystkich we wspaniay witeczny klimat.
 
 Czas jarmarku, to czas zakupów, wic Rada Rodziców wraz z Wolontariatem z naszej szkoy przygotowaa stoisko z ozdobami  witecznymi. witeczne spotkanie w Baruth zostao zorganizowane przy pomocy Burmistrzów gmin Chocianów i Malschwitz, Rady Rodziców, Wolontariatu  oraz nauczycieli przygotowujcych wspólny wystp uczniów.
[D.Kyc]
 

InformatorWane i Poyteczne


14. grudnia 2018

Imieniny obchodzą:
Alfred, Izydor, Jan