CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Wystartował Budżet Obywatelski!

Email Drukuj PDF

Mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów mogą już zgłaszać swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenia zadań potrwają do 25 maja.

W tym roku Gmina Chocianów wyda 90 tysięcy złotych na projekty, które zgłoszą mieszkańcy. Koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie może przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł. O przeznaczaniu tych kwot zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Chocianów zgłaszając swoje projekty, a później na nie głosując.

 

Propozycje zadań do budżetu może złożyć każdy mieszkaniec gminy. . Zadania, które będą realizowane powinny należeć do zadań własnych gminy oraz zlokalizowane na terenach stanowiących własność Gminy Chocianów.  Nie mogą to być jednak inwestycje związane z remontem infrastruktury drogowej, remontem i wyposażaniem ośrodków kultury oraz świetlic wiejskich, czy też wykonanie wyłącznie dokumentacji projektowej.

Głosowanie przeprowadzone zostanie na specjalnej, elektronicznej platformie i będzie polegało na wypełnieniu interaktywnego formularza do głosowania. Każdy mieszkaniec Gminy Chocianów będzie mógł oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt.

Propozycje do budżetu i głosowanie odbywać się będzie na stronie:
https://chocianow.budzet-obywatelski.org

Na stronie dostępny jest również regulamin oraz poradnik, jak krok po kroku złożyć zadanie do Budżetu Obywatelskiego.

InformatorWane i Poyteczne


19. lipca 2019

Imieniny obchodzą:
Alfred, Wincenty, Wodzisław