CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Wiemy, ile projektów złożono do chocianowskiego budżetu obywatelskiego

Email Drukuj PDF

Ich przyjmowanie zakończyło się w piątek 25 maja. Wpłynęło w sumie 19 projektów, z czego 11 to projekty zgłoszone przez mieszkańców wsi. O tym, które zostaną zrealizowane, zdecydują już niedługo mieszkańcy.

Do 15 maja mieszkańcy gminy Chocianów mieli szansę zgłosić swoje pomysły w ramach  Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło w sumie 19 projektów, na które już od 11 czerwca będzie można głosować.
-To pierwsza edycja budżetu partycypacyjnego w gminie Chocianów i cieszy mnie tak duża aktywność naszych mieszkańców- mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Wśród zgłoszonych projektów w mieście znalazła się m.in. propozycja utworzenia ławek dla seniorów, placu zabaw, platformy dla niepełnosprawnych i utworzenia strefy relaksu z kioskiem internetowym i darmowym Wi-Fi. Mieszkańcy wsi wnioskowali najczęściej o doposażenie jednostek OSP, warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, utworzenie ścieżki edukacyjno- przyrodniczej i stref rekreacji.

Dokładna lista projektów poddanych głosowaniu, ogłoszona zostanie 8 czerwca. Póki co wnioski sprawdzane są pod względem merytorycznym i formalnym.
Głosowanie przeprowadzone zostanie na specjalnej, elektronicznej platformie i będzie polegało na wypełnieniu interaktywnego formularza do głosowania. Każdy mieszkaniec Gminy Chocianów będzie mógł oddać tylko jeden głos i tylko na jeden projekt. https://chocianow.budzet-obywatelski.org/

Głosować będzie można od 11 do 25 czerwca.
 
 
 

InformatorWane i Poyteczne


19. lipca 2019

Imieniny obchodzą:
Alfred, Wincenty, Wodzisław