CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Dzień Dziecka w Chocianowie: kulturalnie i edukacyjnie

Email Drukuj PDF

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka odbyły się pod hasłem bezpieczeństwa. Na chocianowskie dzieci czekały stoiska służb mundurowych, prelekcje, pokazy i mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło także występów artystycznych młodych chocianowian, pokazów akrobatycznych i parady motocykli.


Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać z zabaw w gigantycznym parku rozrywki i miasteczka rodzinnego. Do ich dyspozycji pozostawały także stoiska służb mundurowych: Nadleśnictwa Chocianów, OSP Chocianów oraz policji. Dzieci tym samym miały okazję poznać gatunki zwierząt, które można spotkać w chocianowskich lasach oraz poznać tajniki pracy strażaka. Przy stoisku policyjnym nie zabrakło wskazówek, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dzieci zobaczyły także pokaz tresury psa patrolowo- tropiącego. Natomiast druhowie OSP Chocianów przeprowadzili  pokaz ratowniczy na wysokości. 

Strażacy z PSP Sieradz zaprezentowali młodzieży prezentację z działań ratowniczych zrealizowanych przez PSP Sieradz w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Imprezę zorganizował Chocianowski Ośrodek Kultury, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Chocianów, Nadleśnictwa Chocianów, Komisariatu Policji w Chocianowie, Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Chocianowie oraz Stowarzyszenia Motocyklowego Dragons Team TKKF Hutnik Legnica

InformatorWane i Poyteczne


21. maja 2019

Imieniny obchodzą:
Donata, Jan, Kryspin