CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Wielkie otwarcie chocianowskiego Delfinka już 19 czerwca

Email Drukuj PDF

Pierwsza w Chocianowie i druga w kraju- kryta pływalnia „Dolnośląski Delfinek” już gotowa! Oficjalne otwarcie chocianowskiego basenu odbędzie się już 19 czerwca.

 

Basen w Chocianowie powstał w ramach pilotażowego programu samorządu województwa dolnośląskiego „Dolnośląski Delfinek”. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.


Do dyspozycji uczniów gminy Chocianów oraz dorosłych mieszkańców pozostaje 4- torowy basen, o wielkości 8,5 x 16,67m i głębokości do 1,35m. Ponadto pływalnia wyposażona jest w dwie sauny, suchą i na podczerwień oraz jacuzzi o średnicy 2,22m do masażu wodno- powietrznego z 32 dyszami.
„Dolnośląski Delfinek” powstał przy Szkole Podstawowej w Chocianowie. To właśnie tam realizowany będzie program nauki pływania „Umiem pływać”, którego inicjatorem jest samorząd województwa dolnośląskiego.


-To duża inwestycja, która przysłuży się przede wszystkim dzieciom. Każde dziecko w gminie Chocianów będzie miało szansę nauczyć się pływać. Pływalnia dostępna będzie także dorosłym mieszkańcom  w godzinach popołudniowych, do celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych- mówi Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Kryta pływalnia jest  w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnością.


Szacunkowy koszt inwestycji wyniósł ok 7 mln złotych, z czego  1 mln 250 tysięcy zł to kwota dofinansowania Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Inwestycję wsparło także Ministerstwo Sportu.


InformatorWane i Poyteczne


20. marca 2019

Imieniny obchodzą:
Ambroży, Bogusław, Wincenty