CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Znamy zwycięskie projekty Chocianowskiego Budżetu Obywatelskiego

Email Drukuj PDF

„Zielony zakątek”, czyli rynek nowym centrum spotkań, odpoczynku i relaksu dla mieszkańców Miasta i Gminy Chocianów oraz „Więcej sprawności dla mieszkańców Trzebnic i gości”- to dwa zwycięskie projekty, na które głosowali mieszkańcy gminy Chocianów.

 

Mieszkańcy Gminy Chocianów oddali w sumie 669 głosów  na 15 zgłoszonych projektów. Zwycięskie zadania otrzymały kolejno 176 i 153 głosy. Wartość obu  to w sumie 85 850 złotych.

„Zielony zakątek”, czyli stworzenie przyjaznego miejsca na chocianowskim rynku zakłada montaż altany parkowej, nowych koszy na śmieci, stołu do gry w szachy, kiosku internetowego z darmowym wi-fi oraz stojaków na rowery.

Natomiast „Więcej sprawności dla mieszkańców Trzebnic i gości”  zakłada ustawienie dużego zestawu sprawnościowego wykonanego z drewna, lin, opon i belek, wykonanego zgodnie z obowiązującymi normami na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Trzebnicach. 

Przypomnijmy, ż koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie mógł przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł.

Chcecie wiedzieć, jak głosowali mieszkańcy gminy Chocianów? Zajrzyjcie tutaj: https://chocianow.budzet-obywatelski.org/wyniki 

InformatorWane i Poyteczne


25. kwietnia 2019

Imieniny obchodzą:
Erwina, Jarosław, Marek