CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Dożynki gminne za nami

Email Drukuj PDF

Barwne wieńce dożynkowe, wypieczone bochny chleba z tegorocznych zbóż i dożynkowe konkursy. Do tego zabawy dla najmłodszych oraz koncerty i zabawa muzyczna. Za nami gminne dożynki w Trzebnicach.

Święto plonów rozpoczęła tradycyjnie msza święta w Kościele p.w. Matki Bożej Różańcowej w Trzebnicach. Następnie delegacje sołectw zaprezentowały tegoroczne wieńce dożynkowe i wybrały najpiękniejszy, który w tym roku należał do Żabic. Równie imponujący wieniec stworzyli gospodarze. Trzebnicki wieniec spodobał się szczególnie publiczności i przybyłym gościom.

Podczas części obrzędowej Franciszek Skibicki, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów mówił: -Chciałbym, aby podział chleba w naszej gminie  był sprawiedliwy. Niech chleba nigdy i nikomu nie zabraknie w naszej gminie i naszej umiłowanej ojczyźnie. Szanujcie go i szanujmy tych, dzięki któremu go mamy.
Tym samym podzielił się chlebem z przybyłymi gośćmi, mieszkańcami gminy, gospodarzami oraz Starostami dożynek, którzy sami przyznali, że tegoroczny rok był bardzo trudny dla rolników.

-W całej Polsce rolnicy zmagają się ze skutkami suszy. Rewelacji w zbiorach nie ma, ale i za to, należy podziękować- mówiła starościna Urszula Grochowska, która prowadzi gospodarstwo przejęte po rodzicach. Na około 20 hektarach uprawia głównie żyto i owies. W prowadzeniu gospodarstwa pomaga jej syn. Starościnie towarzyszył starosta- Janusz Grudziński, który odziedziczył gospodarstwo po wujku 20 lat temu. Jako dziecko pomagał rodzicom, którzy hodowali trzodę chlewną i uprawiali zboże. 20 hektarowe gospodarstwo prowadzi obecnie z żoną i dziećmi.

Dożynkowe spotkanie w Trzebnicach było okazją do dobrej zabawy. Nie brakowało zabawy dla najmłodszych oraz dużo starszych mieszkańców gminy.
Wieczorem odbyły się koncerty Orkiestry Dętej OSP, Zespołu ECHO oraz The Postman i FOR YOU. Gwiazdą wieczoru był belgijski piosenkach Danzel.
 
 
 
 

InformatorWane i Poyteczne


19. lipca 2019

Imieniny obchodzą:
Alfred, Wincenty, Wodzisław