CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Uciekając porzucił klatkę z gołębiem

Email Drukuj PDF
Policjanci z Chocianowa zatrzymali 57-latka, który na ich widok porzucił klatkę z gołębiem i zaczął uciekać. Podjęcie interwencji przez funkcjonariuszy spotkało się z agresywną postawą mieszkańca gminy Przemków, który odpowie nie tylko za złamanie przepisów prawa łowieckiego, ale również za naruszenie nietykalności, znieważenie i próbę zmuszenia policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.Odnalezienie klatki służącej do kłusownictwa z zainstalowanymi wnykami i z znajdującym się wewnątrz gołębiem, zgłosił policjantom jeden z mieszkańców gminy Chocianów, który wybrał się do lasu na spacer. Mężczyzna chcą wypuścić ptaka na wolność, zauważył idącą w jego stronę postać, po czym postanowił oddać sprawę w ręce policjantów.

Funkcjonariusze, którzy dotarli na miejsce, szybko namierzyli opisywanego w zgłoszeniu mężczyznę, który na ich widok porzucił klatkę z gołębiem i rozpoczął ucieczkę. Policjanci po chwili dogonili adresata interwencji, który jednak w żaden sposób nie chciał podporządkować się poleceniom mundurowych. Funkcjonariusze wysłuchując różnego rodzaju obelg pod swoim adresem oraz napotykając czynny opór ze strony mężczyzny, ostatecznie obezwładnili i zatrzymali 57-latka. Późniejsze badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało u zatrzymanego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu posiadania urządzenia przeznaczonego do kłusownictwa. Mężczyzna odpowie ponadto za znieważenie, naruszenie nietykalności i próbę zmuszenia interweniujących policjantów do odstąpienia od czynności służbowych. Przestępstwa, o które podejrzany jest 57-latek, są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Polkowicach

X Bieg Borów Dolnośląskich

Email Drukuj PDF
Za nami X Bieg Borów Dolnośląskich, który odbył się pod patronatem burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Na starcie sobotniej rywalizacji pojawiło się ponad sto osób. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: dorośli oraz dzieci. Emocji nie brakowało, podobnie jak i wyjątkowych medali dla najlepszych zawodników i zawodniczek. Ostatecznie w biegu głównym triumfował Piotr Machoń, który wyprzedził Mateusza Zenera oraz Piotra Rogowskiego.WYNIKI

Informacja dot. przerwy w dostawie wody

Email Drukuj PDF
Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Sp. z o.o. w Chocianowie informuje, że w związku z rozpoczęciem prac modernizacyjnych Zakładu Uzdatniania Wody w Brunowie w dniach 9.04.2019 r. - 12.04.2019 r. może wystąpić spadek ciśnienia lub chwilowe przerwy w dostawie wody w godzinach od 8:00 do 13:00 w miejscowościach: Brunów, Krzeczyn Mały i Gorzyca. 

X Bieg Borów Dolnośląskich

Email Drukuj PDF
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński zaprasza na jubileuszowy X Bieg Borów Dolnośląskich, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 kwietnia 2019 roku o godzinie 12. Początek wydarzenia zaplanowano na terenie Nadleśnictwa w Chocianowie, ul. Kościuszki 23.


 

InformatorWane i Poyteczne


25. kwietnia 2019

Imieniny obchodzą:
Erwina, Jarosław, Marek