CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

X Bieg Borów Dolnośląskich

Email Drukuj PDF
W sobotę, 6 kwietnia 2019 roku odbędzie się jubileuszowy X Bieg Borów Dolnośląskich, którego organizatorami są Regionalne Centrum Kultury, Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów.

Biegi poprowadzone będą po terenach Rezerwatu Przyrody "Czarne Stawy". Trasa biegu głównego liczyła będzie około 8 km, zaś bieg dla dzieci przewidziano na 1 km. Oba biegi będą miały charakter przełajowy i w całości prowadziły będą leśnymi drogami. 

Zgłoszenia do biegów przyjmowane będą w dniu zawodów w biurze organizatora. Limit uczestników biegu głównego wynosi 100 osób. W biegu dzieci może wystartować maksymalnie 50 zawodników/zawodniczek. Udział w biegach jest nieodpłatny.

REGULAMIN X BIEGU BORÓW DOLNOŚLĄSKICH


Wydano dwieście Chocianowskich Kart Seniora

Email Drukuj PDF
W środę, 20 marca 2019 roku wydano dwusetną Chocianowską Kartę Seniora. Z każdym kolejnym dniem przybywa osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, którzy są chętni do dołączenia do programu. Celem programu jest poprawa jakości życia osób starszych, wzmocnienie ich aktywności społecznej poprzez ułatwienie seniorom dostępu do dóbr kultury, sportu i rozrywki a także kształtowanie pozytywnego wizerunku seniorów. 

- Ilość osób, które stały się posiadaczem Chocianowskiej Karty Seniora pokazuje, że osoby po 60. roku życia wciąż chcą być aktywne. Przygotowujemy kolejne niespodzianki dla osób, które dołączą do tego grona i mam nadzieje, że projekt, który nie niesie za sobą praktycznie żadnych wydatków ze strony Naszej Gminy będzie w dalszym ciągu się rozwijał, dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami - mówi Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

Koordynatorem wszystkich działań w ramach Chocianowskiej Karty Seniora jest Jerzy Staszczak. Kartę wyrobić można w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. 

Sołtys wsi Szklary Dolne zaprasza na kurs

Email Drukuj PDF
W dniach 25-28 kwietnia 2019 roku w Szklarach Dolnych odbędzie się kurs "Specjalista ds. pozyskiwania funduszy", który przeprowadzi firma ATUM z Wrocławia. O możliwość organizacji takiego przedsięwzięcia mocno zabiegała Sołtys wsi Dorota Janusz.

- Nawiązałam współpracę z firmą ATUM z Wrocławia, która zajmuje się organizowaniem szkoleń i pozyskaniem dotacji ze środków UE na te kursy. Mogą w nich uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Gminy Chocianów, jeśli spełnią określone wytyczne - mówi Dorota Janusz, Sołtys wsi Szklary Dolne.

Pierwszy z nich dotyczyć będzie pozyskiwania funduszy i odbędzie się w dniach 25-28 kwietnia 2019 roku w Szklarach Dolnych. Kurs jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej i potwierdzony certyfikatem. Koszt udziału w takim kursie jest bezpłatny dla osób bezrobotnych, zaś dla tych pracujących kwota za udział w nim wynosi 270 złotych.

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu plastyczno-historycznego

Email Drukuj PDF
Poznaliśmy rozstrzygnięcia w Gminnym Konkursie Plastyczno-historycznym "Zołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni". W piątek, 15 marca 2019 roku komisja dokonała oceny pracy w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oraz uczniowie klas VII-VIII i oddziałów gimnazjalnych.Komisja oceniająca pracowała w składzie: burmistrz Tomasz Kulczyński jako przewodniczący komisji, a także dyrektor Regionalnego Centrum Kultury - Marek Dłubała, radny Paweł Kisiel, kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia - Magdalena Lech oraz Karolina Szalkowska z RCK.

Po dokonaniu oceny prac komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

Kategoria klas I-III:

1. Nikola Najdek, Szkoła Podstawowa w Chocianowie
2. Lena Bondos, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych
3. Oliwia Pielech, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych

Kategoria klas IV-VI:

1. Mikołaj Dusza, Szkoła Podstawowa w Chocianowie
2. Maciej Pasek, Szkoła Podstawowa w Chocianowie
3. Jakub Drozd, Szkoła Podstawowa w Chocianowie

Kategoria klas VII-VIII i oddziałów gimnazjalnych:

1. Nikodem Nguyen, Szkoła Podstawowa w Chocianowie
2. Weronika Faluta, oddział gimnazjalny
3. Oliwier Byczek, Szkoła Podstawowa w Chocianowie

Wyróżnienie: Katarzyna Wyskida, oddział gimnazjalny

InformatorWane i Poyteczne


25. kwietnia 2019

Imieniny obchodzą:
Erwina, Jarosław, Marek