CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Kubeł musi być regulaminowy

Email Drukuj PDF

ZGZM wzywa mieszkańców do wymiany pojemników na tzw. odpady zmieszane. Do właścicieli nieruchomości od początku roku Związek wysłał już w tej sprawie ponad 120 listów.
 

Chodzi o pojemniki starego typu: 110-litrowe, skorodowane, bez kółek. Takie kubły są niezgodne z obowiązującym od czterech lat Regulaminem utrzymania czystości i porządku, mimo to w wielu domach wciąż wyrzuca się do nich śmieci.
 
- Opróżnianie takich pojemników trwa dłużej, między innymi dlatego, że trzeba je przenosić i  dlatego, że mają uchwyty niedostosowane do śmieciarek –powiedziała dyrektor działu gospodarki odpadami w ZGZM Dagmara Dobroć-Śnioszek. – Stare pojemniki stanowią zagrożenie dla zdrowia osób, obsługujących śmieciarki i, niestety, dochodziło już z tego powodu do wypadków.
 
Zgodnie z regulaminem właściciele nieruchomości zamieszkanej mogą używać pojemników na kółkach, o pojemności 120 lub 240 litrów. Wysłane przez ZGZM listy mają o tym nie tylko przypomnieć, ale jednocześnie są wezwaniem do wymiany kubłów. Podobne pisma – w sprawie nieregulaminowych kontenerów na śmieci - wkrótce otrzymają także zarządcy i wspólnoty mieszkaniowe.
 
Pojemniki można kupić we własnym zakresie lub wydzierżawić w biurze Związku (opłata roczna wynosi 18 lub 36 zł).

Karatecy na podium

Email Drukuj PDF

Złote, srebrne i brązowe medale przywieźli nasi zawodnicy z Międzynarodowego Turnieju Karate Wratislavia Cup 2017 we Wrocławiu. To kolejne sukcesy karateków z Gminy Chocianów. 


Wrocławskim podium w kategorii kata zawładnęli karatecy z Gminy Chocianów. Mateusz Słota, reprezentujący Klub Karate Tradycyjnego Sento- Kan, zdobył złoty medal w kategorii kata. Tuż za nim, ze srebrnym medalem, uplasował się chocianowski karateka Paweł Zawada. Trzecia lokata i brązowy medal należy zaś do  Amelii Kijewskiej, również reprezentującej Klub Sento- Kan. Warto dodać również, że każdy z uczestników zdobył medal w swojej kategorii wiekowej, odrębnie dziewczęta i chłopcy w odpowiednich dla siebie stopniach zaawansowania.
 
-W międzynarodowych rozgrywkach uczestniczyły dzieci i młodzież z Polski, Czech, Litwy i Ukrainy. Klub Sento-Kan z Chocianowa reprezentowało ośmioro zawodników- relacjonuje Piotr Gałuszka z chocianowskiego Klubu Karate Tradycyjnego Sento- Kan.
 
Klub Karate Tradycyjnego Sento- Kan Chocianów powstał w 1985 roku. Początkowo jako sekcja sportowa przy szkole podstawowej, później jako samodzielny klub. Inicjatorem powstania klubu był Wiesław Olewicz- miłośnik karate i obecny trener- Sensei chocianowskiego klubu.
 
Gmina Chocianów wspiera pasjonatów karate. W tym roku przeznaczy 8 tysięcy złotych, na działalność statutową Klubu Karate Sento- Kan. Środki przyznawane są w ramach konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej, polegającego na aktywizacji dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie rekreacji sportowej popularyzującej sport.
 
 
 

Mamy wicemistrza Polski w szachach!

Email Drukuj PDF

W Karpaczu odbyły się niedawno Mistrzostwa Polski Młodzików w Szachach. Marek Madej uczeń klasy III Szkoły Podstawowej zdobył tytuł wicemistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.
 

Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund i wyłoniły mistrzów Polski w tej kategorii wiekowej. Mistrzowski tytuł Polski uprawnia do reprezentowania barw narodowych w Mistrzostwach Świata lub w Mistrzostwach Europy Juniorów.

 Pierwszą lokatę turnieju zdobył Bartosz Fiszer (UKS SP 321 Warszawa-Bemowo) oraz Marek Madej (zawodnik KSz Polonia Wrocław), którzy  zgromadzili po 7,5 punktu. Mimo tej samej liczby punktów złoto powędrowało ostatecznie do Warszawy.

Więcej o sukcesach Marka Madeja oraz o szachowej pasji, już niebawem w rozmowie specjalnej dla chocianow.pl 

Zebranie KS Stal Chocianów

Email Drukuj PDF
Zarząd Klubu Sportowego KS "STAL" Chocianów  

z a p r a s z a

wszystkich Członków Stowarzyszenia na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się w dniu 28.03.2017r  o godz. 19°° w Chocianowskim Ośrodku Kultury w Chocianowie.

                           Członkowie KS „STAL” Chocianów proszeni są o dokonanie wpłat z tytułu członkostwa na rachunek nr   53 8669 0001 0162 1121 2000 0001 Bank Spółdzielczy we Wschowie oddział w Chocianowie (nie mniej niż 5 zł- miesięcznie)

             

InformatorWażne i Pożyteczne


26. maja 2017

Imieniny obchodzą:
Ewelina, Marianna, Paulina