CHOCIANÓW


 • Pałac

  Pałac

 • Pl. Wolności

  Pl. Wolności

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Wybieramy lekturę na Narodowe Czytanie

Email Drukuj PDF

Tegoroczną lekturę czytaną w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” wybiorą Polacy. Głosować można do 15 lutego.

Propozycję lektur stworzyły wspólnie Biblioteka Narodowa oraz Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Głosować można na jeden z czterech zaproponowanych tytułów:

„Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego
„Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego
„Beniowski” Juliusza Słowackiego
„Wesele” Stanisława Wyspiańskiego

Aby zagłosować, wystarczy wybrany tytuł umieścić w temacie maila i wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Głosować można do 15 lutego, natomiast wyniki ogłosi prezydent Andrzej Duda już 21 lutego, w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego.

Kampania „Narodowe Czytanie” organizowana jest od 2012 roku. Jej celem jest popularyzacja znajomości polskiej literatury. Patronuje jej Para Prezydencka, która podczas finału akcji uczestniczy w publicznym czytaniu wybranego dzieła.

 W minionych latach czytaliśmy wspólnie „Quo Vadis”, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza oraz dzieła Aleksandra Fredry. Chocianó także uczestniczy w narodowej kampanii. 
 
 

Walentynkowe granie w ChOKu

Email Drukuj PDF

Prawdziwa gratka dla fanów muzyki jazzowej już w najbliższą niedzielę. Na chocianowskiej scenie wystąpi uznana wokalistka jazzowa Patrycja Kamola z repertuarem z najnowszej płyty „Czekając na miłość”. Wstęp wolny.

12 lutego Chocianowski Ośrodek Kultury wypełnią dźwięki saksofonu, trąbki, pianina, perkusji oraz kontrabasu. Wszystko w towarzystwie wokalu młodej artystki Patrycji Kamola- wielokrotnej laureatki ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali jazzowych i tegorocznej stypendystki Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

-Przyjeżdżam do Chocianowa, ponieważ muzycznie preferuję tzw. „jazz z ludzką twarzą”- mówi Patrycja Kamola. –Na scenie w ChOKu chciałabym udowodnić, że niekoniecznie trzeba być fanem jazzu, by się świetnie bawić. Na mojej autorskiej płycie w ekspresyjny sposób przedstawiłam swoje własne uczucia dedykowane tym, którzy kochali, kochają lub będą kochać- dodaje artystka.

Tego wieczoru Patrycja Kamola wraz z zespołem czarować będzie repertuarem z albumu „Czekając na miłość”. –Płyta jest podsumowaniem moich kilkuletnich dokonań oraz  efektów współpracy ze znakomitymi polskimi muzykami jazzowymi, z którymi od kilku lat nieprzerywanie koncertuję, a którzy dadzą pokaz swoich niezwykłych umiejętności muzycznych na scenie w Chocianowskim Ośrodku Kultury.

Patrycja Kamola jest absolwentką Wokalistyki jazzowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Obecnie kontynuuje studia magisterskie Wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest wychowanką Briana Fentressa - czarnoskórego wokalisty zwanego „Ambasadorem Muzyki Gospel w Polsce”, wybitnej pedagog śpiewu Bogumiły Tarasiewicz i Katarzyny Mirowskiej - jednej z najlepszych polskich wokalistek jazzowych, na co dzień związanej z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali jazzowych oraz tegoroczną stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Współpracuje z uznanymi muzykami jazzowej sceny muzycznej.

Koncert odbędzie się 12 lutego, o godzinie 16. Wstęp wolny.
 
 

Policja rekrutuje do służby

Email Drukuj PDF

Komenda Powiatowa Policji w Polkowicach szuka kandydatów do pracy w policji. Tylko w tym roku w całym województwie dolnośląskim pracę w służbach mundurowych może dostać 450 osób.
 

Służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii. Kandydat nie może być skazany  prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe. Musi mieć przynajmniej średnie wykształcenie i korzystać w pełni z praw obywatelskich. Powinien mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz posiadać odpowiednie zdolności fizyczne i psychiczne do służby. Preferowani będą kandydaci, którzy mają wykształcenie wyższe, tytuł ratownika lub ratownika medycznego, uprawnienia instruktora sportów walki, czy też prawo jazdy kat. „A” lub „C”.
Osoby zainteresowane podjęciem pracy w policji powinny osobiście złożyć dokumenty w Zespole Kadr i Szkoleń Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, ul. Legnicka 15, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

Oprócz podania o przyjęcie do służby w Policji i wypełnionego kwestionariusza osobowego, należy przedłożyć dokumenty potwierdzające wykształcenie oraz posiadane kwalifikacje, kserokopie świadectw pracy z poprzednich miejsc oraz książeczkę wojskową, o ile kandydat jest objęty ewidencją wojskową. Rekrutacja do służby w policji odbywa się w sposób ciągły- dokumenty można składać w dowolnym terminie. Złożone dokumenty nie będą odsyłane.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Zespole Kadr i Szkolenia KPP w Polkowicach, Tel. 76 846 33 89 lub 76 846 33 86 oraz na stronie internetowej Komendy   Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (www. dolnoslaska.policja.gov.pl).
 

Chocianowscy uczniowie zdobywają narciarskie stopnie

Email Drukuj PDF

34 uczniów Szkoły Podstawowej w Chocianowie wzięło udział w wyjeździe do Karpacza w ramach programu „Mały Mistrz”. Celem wyjazdu było zdobycie sprawności "Narciarz" .

Uczniowie wyjechali do Karpacza i tam doskonalili swoje umiejętności narciarskie. W wyjeździe uczestniczyło w sumie 34 uczniów. Dzieci podzielone były na grupy, które pod okiem profesjonalnych instruktorów doskonaliły swoje umiejętności.

-Program „Mały Mistrz”, który realizuje Szkoła Podstawowa w Chocianowie, zakłada zmianę nastawienia dzieci do zajęć ruchowych oraz promowanie zdrowego trybu życia. W ramach programu uczniowie zdobywają różne sprawności tj. tancerz, turysta, pływak, lekkoatleta, piłkarz, narciarz, turysta, rowerzysta. Każda sprawność dostosowana jest do pory roku- wyjaśnia Dorota Kyc ze Szkoły Podstawowej w Chocianowie.
 
Wyjazd szkoły w góry był drugim wyjazdem, realizowanym w ramach projektu.
- Pierwszy był 2 lata temu do Dziwiszowa. Postawiliśmy na „narciarza”, ponieważ naszym celem jest także  promowanie sportów zimowych- dodaje Dorota Kyc.
 
Zdjęcia z wyjazdu możecie obejrzeć na gminnym portalu facebook:  facebook.com/miastoigminachocianow.

InformatorWażne i Pożyteczne


28. marca 2017

Imieniny obchodzą:
Joanna, Antoni, Jan