CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Chocianów stawia na rozwój infrastruktury

Email Drukuj PDF

Kolejne miejsca postojowe powstaną  wzdłuż ul. Wesołej w Chocianowie. Zmodernizowany zostanie także chodnik. Realizowany jest obecnie I etap inwestycji, która docelowo zakłada modernizację infrastruktury wzdłuż całej ulicy  Wesołej.

Więcej…

Wystartował Budżet Obywatelski!

Email Drukuj PDF

Mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów mogą już zgłaszać swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenia zadań potrwają do 25 maja.

W tym roku Gmina Chocianów wyda 90 tysięcy złotych na projekty, które zgłoszą mieszkańcy. Koszt realizacji proponowanego zadania na terenie miasta Chocianów nie może przekroczyć 50 tysięcy zł, natomiast na terenie wiejskim- 40 tysięcy zł. O przeznaczaniu tych kwot zdecydują mieszkańcy miasta i gminy Chocianów zgłaszając swoje projekty, a później na nie głosując.

Więcej…

Ławnicy poszukiwani

Email Drukuj PDF

Sąd Okręgowy w Legnicy ogłosił  uzupełniające wybory na ławników sądowych. Kandydaci mogą się zgłaszać do 15 czerwca.

 

Sąd Okręgowy w Legnicy ogłosił  uzupełniające wybory na ławników sądowych. Ławnikiem sądowym może zostać osoba, która posiada obywatelstwo polskie i w pełni korzysta z praw cywilnych i obywatelskich i ma ukończone 30 lat. Kandydat powinien mieć nieskazitelny charakter, być zatrudnionym, prowadzić działalność gospodarczą lub mieszkać w miejscu kandydowania co najmniej od roku. Inne warunki, jakie powinien spełniać to brak zdrowotnych przeciwwskazań do pełnienia obowiązków ławnika i co najmniej średnie wykształcenie.
Więcej…

OSP Szklary Dolne oficjalnie z nowym wozem!

Email Drukuj PDF

Ponad 740 tysięcy złotych kosztował nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Szklarach Dolnych. Wieloletnie starania druhów o nowy sprzęt gaśniczy, wspierał sam włodarz miasta- Franciszek Skibicki Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów. Podczas gminnych obchodów Dnia Strażaka nie brakowało słów wdzięczności za cierpliwość i poświęcenie strażaków.

Więcej…

InformatorWane i Poyteczne


26. września 2018

Imieniny obchodzą:
Justyna, Damian, Euzebiusz