CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Pierwszy Bal Charytatywny w Szkole Podstawowej w Chocianowie

Email Drukuj PDF
W dniu 15 lutego 2019r. odbył się Pierwszy Charytatywny Bal Walentynkowy organizowany przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Chocianowie. Bal odbył się we Wrzosowym Tartaku, który przygotował przepyszne menu, a wspaniałe ciasta upiekli dla nas Piekarnia Kupczyk i Piekarnia Obora oraz Pani Gryga i Marszałek. Gościom do tańca przygrywał zespól Joy Music Band z Lubina.Byli niesamowici, goście mogli zamawiać swoje ulubione utwory z dedykacją dzięki Walentynkowej poczcie. Dekoracja zachwycała i wprowadzała wszystkich w romantyczny walentynkowy nastrój. Była ona dziełem Joanny Kuleszy i Magdaleny Drozd. Bal otworzyły : przewodnicząca Rady Rodziców – Małgorzata Palle oraz Jolanta Żelichowska -pomysłodawczyni balu. Głos zabrała również Pani Dyrektor Dorota Kyc, która pogratulowała wspaniałej organizacji, a gościom życzyła pięknej zabawy oraz miłego wieczoru. Termin balu zbiegł się ze świętem zakochanych - Walentynami. Jednak, w życiu, jak w kalejdoskopie radość łączy się ze smutkiem. Dla jednych dzień radosny, dla innych był dniem wspomnień po Janie Olszewskim, którego pamięć uczczono minutą ciszy.

Celem Balu było zgromadzenie środków pieniężnych na potrzeby naszych uczniów, integracja środowiska i budowanie życzliwego klimatu wokół szkoły. Wielkim sukcesem zakończyły się licytacje. Goście nie szczędzili grosza, bawiąc się przy tym wyśmienicie. Wylicytowano między innymi dwie kolonie językowe w Przemkowie oraz w Niemczech, które przekazano dla zdolnych uczniów naszej szkoły, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Furorę zrobiła również loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, której losy rozeszły się w mgnieniu oka. Atrakcją wieczoru były również wokalne i taneczne występy naszych uczniów. Grupa wokalna przygotowana przez pana Wojciecha Kyc, wprowadziła wszystkich w cudowny nastrój, natomiast grupa taneczna pani Weroniki Malik przypomniała, że jest czas karnawału i porwała uczestników na parkiet. Cała sala bawiła się doskonale. Tańcom nie było końca, a godziny upływały niczym sekundy. Wszyscy goście zadeklarowali uczestnictwo w Balu na kolejny rok. Mamy nadzieję iż stanie się to tradycją w naszej szkole.

Nic by się nie udało, gdyby nie pomoc ludzi dobrych serc. Są takie chwile szczególne w naszym życiu, kiedy wdzięczność trudno jest ubrać w słowa. Wtedy mówimy zwykłe DZIĘKUJĘ, które musi zawrzeć wszystko to, co chcemy wyrazić! Dlatego szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów , którzy zaszczycili nas swoim wsparciem: Jan Paweł II powiedział „ Nie ten przyjaciel, co współczuje, lecz ten który pomaga”. Bal pokazał, że nasza szkoła ma wielu, prawdziwych przyjaciół, do których należą :

Wrzosowy Tartak - Państwo Jaworscy; LGD Wrzosowa Kraina - Pani Barbara Sulma; Fundacja Vita Regionem – Państwo Dorota i Wojciech Kyc; Centrum Kosmetologii profesjonalnej Pani Katarzyna Kulczyńska; Fotografia Pani Barbara Borawska; Kwiaciarnia Agro Świt Państwo Sylwia i Edward Świtała; JiP Transport Państwo Jolanta i Paweł Żelichowscy; Opony Expres Pan Łukasz Kulesza; Depil Concept Lubin; Klaudia Maluje - Pani Klaudia Mróz; Firma EMKAR Pan Jarosław Poszwiński; Firma Chomet Pan Jan Mazur; Firma Metal Work Pan Kazimierz Mołodyński; Apteka Allma Państwo Palle; Pizzeria u Jeża; Myjnia Bober;  Salon Kosmetyczny Pani Ewa Silcer; Santander Bank oddział Chocianów; Szydełkowe Fiku – Miku Pani Kamila Sławecka; GuGuSha Pani Katarzyna Macowicz; Fryzjer Męski Barber Shop Pani Elżbieta Krakowska; Pasek-Meble na Miarę Pan Ireneusz Pasek; Świetlica Szkolna; Szkolny Wolontariat; Prace uczniów wykonane pod kierunkiem Pani Ewy Kopczyńskiej;

Dziękujemy również serdecznie za pomoc i zaangażowanie Beatce Ostrowskiej i Kasi Ślipko.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BALU, BO BEZ WAS KOCHANI NIE BYŁOBY BALU!
Opracowanie: M. Palle, J. Żelichowska

Zarządzenie nr 20.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów

Email Drukuj PDF
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie sportu w mieście Chocianów oraz w sołectwach: Chocianowiec, Parchów, Szklary Dolne i Trzebnice na okres trwania rundy wiosennej w 2019 r.

Przedmiotem zadania publicznego w zakresie sportu polegającego na: objęciu szkoleniem w zakresie gry w piłkę nożną dzieci, młodzież i dorosłych z terenu miasta Chocianów oraz sołectw: Chocianowiec, Parchów, Szklary Dolne i Trzebnice, organizacji zawodów, przygotowaniu do rozgrywek sportowych, propagowaniu współzawodnictwa sportowego i czynnego w nim udziału oraz utrzymaniu boisk i obiektów sportowych na okres trwania rundy wiosennej w 2019 r.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania na okres trwania rundy wiosennej w 2019 r. wynosi: 
1) dla miasta Chocianów - 65.000,00 zł
2) dla sołectwa Chocianowiec - 12.500,00 zł
3) dla sołectwa Parchów - 12.500,00 zł
4) dla sołectwa Szklary Dolne - 12.500,00 zł
5) dla sołectwa Trzebnice - 12.500,00 zł

Pobierz dokument

Regionalne Konsultacje dla Kół Gospodyń Wiejskich

Email Drukuj PDF
W poniedziałek, 25 lutego 2019 roku o godzinie 11.00 w Legnickim Parku Technologicznym Letia, ul. Rycerska 24 w Legnicy odbędą się Regionalne Konsultacje Niezależność i Rozwój Kół Gospodyń Wiejskich bez obowiązków i obaw, dedykowane Kołom Gospodyń Wiejskich. W konsultacjach uczestniczyć będą Pełnomocnicy ds. KGW oraz Przedstawiciele Urzędów Skarbowych.

Ogłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty

Email Drukuj PDF
W dniu 8 lutego 2019 r. do Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie wpłynęła oferta złożona przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Chocianowie na realizację zadania publicznego dotyczącego poprawy zdrowia i jakości życia osób starszych pt. "Integracja osób starszych, organizacja życia kulturalnego - zorganizowanie spotkania integracyjnego".

Wobec powyższego informujemy, że zgodnie z art. 19a ust.4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie można zgłosić uwagi dotyczące złożonej oferty. 

Pobierz dokument

InformatorWane i Poyteczne


25. kwietnia 2019

Imieniny obchodzą:
Erwina, Jarosław, Marek