CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Agro Żabice pomogą mieszkańcom!

Email Drukuj PDF
W czwartek, 28 lutego 2019 roku odbyło się spotkanie Radnych oraz Sołtysów wsi Trzebnice, Chocianowiec, Brunów, Szklary Dolne, Żabice i Michałów. Organizatorem spotkania byli właściciele Grupy Producenckiej Agro Żabice.

Celem rozmów było zapoznanie się z tutejszym zakładem (gorzelni i biogazownii rolniczej) oraz poznanie specyfiki działalności firmy. Spotkanie zorganizowano w związku z planowanym corocznie wywozem nawozu organicznego (pofermentu) produkowanego w biogazowni na okoliczne pola. Wśród obecnych radnych byli Artur Wandycz, Andrzej Kuśmierczyk, Paweł Bujak, Paweł Baran oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wandycz, który pomagał w organizacji spotkania. 

Zgodnie z informacją właścicieli Grupy Producenckiej Agro Żabice, wywóz odbywa się zgodnie z prawem, na co firma posiada stosowne pozwolenia. Dzięki spotkaniu przedstawicieli zainteresowanych Sołectw z władzami firmy, posiedli oni wiedzę o terminach, w których będą się odbywać cykliczne wywozy (związane z kalendarzem agrotechnicznym). Wspomniany wywóz będzie się odbywał na terenie wspomnianych wcześniej sołectw w miesiącach: marcu, kwietniu, lipcu, sierpniu, październiku i listopadzie. 

Ważnym aspektem dla mieszkańców jest deklaracja firmy, że drogi gruntowe po których będą poruszały się ciągniki będą sukcesywnie przez zakład poprawiane. Ponadto na każdą wioskę, gdzie prowadzony będzie wywóz, właściciel deklaruje nieodpłatną usługę polegającą na równaniu gminnych dróg gruntowych wskazanych przez Sołtysa danej wsi, równiarką drogową będącą na wyposażeniu firmy nie zależnie od tego czy poruszał się tam sprzęt firmy (termin i zakres prac do uzgodnienia przez zainteresowane strony).

Zarządzenie nr 29.2019 Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów

Email Drukuj PDF
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury, tradycji narodowej, obywatelskiej i kulturowej w Gminie Chocianów w 2019 roku. 

Pobierz dokument

Chocianowska Karta Seniora

Email Drukuj PDF
Chocianowska Karta Seniora funkcjonuje już od kilkunastu dni. Takową kartę wyrabiać można w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów w pokoju nr 17A. Koordynatorem wszystkich działań w ramach Chocianowskiej Karty Seniora jest Jerzy Staszczak. Kartę wyrobić można w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. 

Wszystkie wnioski dotyczące Chocianowskiej Karty Seniora dostępne są na stronie BIP.

Lokalny Program Rewitalizacji dla Gminy Chocianów na lata 2019-2023

Email Drukuj PDF
Rewitalizacja to proces zmierzający do wyprowadzenia ze stanu kryzysowego obszarów zdegradowanych, prowadzonym w sposób kompleksowy, poprzez zintegrowane działania na rzecz lokalnej społeczności i przestrzeni. Będzie to proces, który przyczyni się w najbliższych latach do poprawy jakości życia w Gminie Chocianów.

Dzięki podjętym działaniom wyznaczony został obszar podlegający rewitalizacji oraz opracowany program wyprowadzania obszaru ze stanu kryzysowego. Program ma być także skutecznym narzędziem do pozyskiwania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej przy realizacji projektów związanych z rewitalizacją. Oddajemy w Państwa ręce „Lokalny Program Rewitalizacji dla Gminy Chocianów na lata 2019-2023”.

Zapraszamy do zapoznania się z projektem dokumentu oraz zgłoszeniem swoich uwag w postaci ankiety konsultacyjnej. Ankietę należy wypełnić do 13 marca 2019 r. i przekazać w jeden z poniższych sposobów:
 • drogą elektroniczną na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem Konsultacje LPR
 • wysłać na adres: Urząd Miasta I Gminy ul. Ratuszowa 10 59-140 Chocianów
 • dostarczyć osobiście do Kancelarii Urzędu Miasta i Gminy, ul. Ratuszowa 10 59-140 Chocianów

Lokalny Program Rewitalizacji dla Gminy Chocianów na lata 2019-2023 - TUTAJ
Formularz Konsultacje Program Rewitalizacji dla Gminy Chocianów na lata 2019-2023 - TUTAJ


 

InformatorWane i Poyteczne


20. marca 2019

Imieniny obchodzą:
Ambroży, Bogusław, Wincenty