CHOCIANÓW


 • Paac

  Paac

 • Pl. Wolnoci

  Pl. Wolnoci

 • Fontanna

  Fontanna

 • Ratusz

  Ratusz

Kontakt z urzędem w związku z awarią telefonów

Email Drukuj PDF
Urząd Miasta i Gminy Chocianów informuje, że w związku z problemami z łącznością telefonii stacjonarnej, nie istnieje możliwość kontaktu telefonicznego. We wszystkich sprawach zapraszamy do siedziby urzędu. Za utrudnienia przepraszamy.

Kolejna firma dołączyła do Karty Seniora

Email Drukuj PDF
25-procentową żniżkę zyskają posiadacze Chocianowskiej Karty Seniora w salonie optycznym mieszczącym się przy ul. Kolejowej w Chocianowie. To już kolejna firma, która zaangażowała się w projekt. Przypomnijmy, że dzięki Chocianowskiej Karcie Seniora ze zniżek można skorzystać w m.in. Kuźni Smaku i w jednym ze sklepów na chocianowskim targowisku. Ponadto posiadacze karty mogą bezpłatnie korzystać z Delfinka.

Koordynatorem wszystkich działań w ramach Chocianowskiej Karty Seniora jest Jerzy Staszczak. Kartę wyrobić można w godzinach pracy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Wszystkie wnioski dotyczące Chocianowskiej Karty Seniora dostępne są na stronie BIP.

Pierwszy egzamin za gimnazjalistami!

Email Drukuj PDF
102 gimnazjalistów przystąpiło w środę do egzaminu z części humanistycznej. W pierwszej kolejności uczniowie rozwiązywali test z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po przerwie przystąpili do testu z języka polskiego. 
 
Na pytania nauczycieli o stopień trudności, odpowiadali różne. Jedni odpowiedzieli, że trudne, inni po chwili refleksji - umiarkowanie trudne. Niektórzy odpowiadali, że zadania nie sprawiły im trudności, czyli, jak w życiu, ile respondentów - tyle różnych odpowiedzi. Jedno jest pewne, gimnazjaliści wyglądali bardzo poważnie i odświętnie - gołym okiem było widać, że to ważny dla nich dzień. Ważny dla uczniów oraz nauczycieli, którzy wspierali swoich uczniów. 

Dziś odbędzie się egzamin z części matematyczno-przyrodniczej. 

opr. Dorota Kyc

Komunikat

Email Drukuj PDF
Informujemy, że w okresie świąt Wielkiej Nocy autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich nie będą kursowały na trasie Chocianów - Lubin.


InformatorWane i Poyteczne


25. kwietnia 2019

Imieniny obchodzą:
Erwina, Jarosław, Marek