W związku z trwającą epidemią koronawirusa dzieci w wieku szkolnym muszą uczyć się z własnych domów. Nauczyciele podpowiadają swoim wychowankom w jaki sposób uczynić ten czas efektywnym. Specjalną grafikę na tę okoliczność zaprezentowała także Szkoła Podstawowa w Parchowie.

W ostatnim czasie spotkało nas wiele zmian, a wśród nich mnóstwo związanych jest z edukacją dzieci i młodzieży. Najważniejsze jest to, że uczniowie wrócą do szkół najprędzej po Świętach Wielkanocnych. Z tej okazji informujemy o wszystkich ciekawostkach i istotnych sytuacjach, które mogą pomóc naszym pociechom w efektywnej nauce. Pisaliśmy już m.in. o możliwym kontakcie z przedszkolami i szkołami (także w celach rekrutacyjnych) za pośrednictwem e-mail. Znaleźliśmy także dla Was Internetową powtórkę przed egzaminem dla ośmioklasistów oraz 15 misji do rozwiązania w domu dla uczniów w każdym wieku.

Wczoraj wieczorem Szkoła Podstawowa w Parchowie zamieściła na swojej stronie, na jednym z profili społecznościowych grafikę, z której możemy się dowiedzieć "Jak skutecznie uczyć się w domu". Zgodnie z wytycznymi należy najpierw stworzyć plan działania, w którym uwzględnimy stałe godziny: wstawania, nauki, powtórek i posiłków. Ważne jest miejsce pracy, dlatego należy przewietrzyć pokój, zadbać o porządek, usunąć wszystkie rozpraszacze naszej uwagi i wyciszyć telefon. Dla efektywnej nauki ważne są przerwy, należy trochę poćwiczyć, pić dużo wody, zdrowo się odżywiać i ćwiczyć pamięć.

Uczniowie nie mogą zapominać, że mają wsparcie swoich pedagogów. W każdej chwili mogą skorzystać z dostępnych środków komunikacji.
[KN]