Miedziowa spółka na swojej stronie internetowej poinformowała o godzinie 14:52, że jeden z poszukiwanych górników w ZG Rudna nie żyje. Miał 35 lat, osierocił dwoje dzieci, pracował w ZG Rudna od 2007 roku. Decyzją Prezesa Zarządu Marcina Chludzińskiego została wprowadzona trzydniowa żałoba we wszystkich oddziałach KGHM.

W piątek, 7 lutego o godzinie 12:44 na oddziale G-24 ZG Rudna doszło do wstrząsu o energii 9,3 x 10 do 6J. O godzinie 12:58 wiedzieliśmy już, że 3 górników jest badanych przez lekarza, natomiast dwóch było nadal poszukiwanych. O godzinie 13:28 ratownicy zlokalizowali czwartego górnika. Po godzinie 14-ej trzech poszkodowanych górników było już na powierzchni, czwarty, odnaleziony później był transportowany na powierzchnię.

Tuż przed 15 pojawiły się dwa komunikaty. W pierwszym czytaliśmy, że trzej poszkodowani doznali lekkich obrażeń, czwarty mężczyzna ma złamaną nogę i uraz głowy, a wszyscy zostali przewiezieni na szpitalne oddziały ratunkowe. Z drugiego niestety dowiedzieliśmy się, że piąty z poszkodowanych górników nie żyje. Miał 35 lat, osierocił dwoje dzieci, pracował w ZG Rudna od 2007 roku. Decyzją Prezesa Zarządu Marcina Chludzińskiego została wprowadzona trzydniowa żałoba we wszystkich oddziałach KGHM.

[KN]