Ośrodek Pomocy Społecznej w Chocianowie przy współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu w każdy wtorek i czwartek odbiera z marketu Biedronka produkty o kończącym się terminie przydatności do spożycia. Dokąd trafia żywność?

Jak zauważają w swoim materiale dziennikarze lokalnej telewizji Chocianow.tv, dzięki temu mieszkańcy naszej gminy, którzy spełniają kryteria finansowe mogą skorzystać z pomocy Ośrodka. Aby skorzystać z pomocy w postaci jedzenia, należy zgłosić się do chocianowskiego OPS-u.

- Dzięki współpracy z bankiem żywności we Wrocławiu w każdy wtorek i czwartek odbieramy ze sklepu Biedronka w Chocianowie artykuły spożywcze o kończącym się terminie przydatności do spożycia. Cieszy się to dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na chwilę obecną skorzystało z tej formy pomocy 141 osób. Aby się ubiegać, należy spełnić kryterium dochodowe - mówi Honorata Szulc, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie. - Kryterium dochodowe jest dużo wyższe, jak kryterium do pomocy społecznej, bo stanowi 200 procent, to jest dla osoby samotnie gospodarującej 1402 złote, a dla osoby w rodzinie 1056 złotych - dodaje dyrektor Szulc.
Ośrodek Pomocy Społecznej wydał dotychczas artykuły spożywcze o wartości 21 tysięcy 116 złotych. Łączna waga wydanych produktów przekroczyła już tysiąc kilogramów. Pracownicy socjalni chocianowskiego OPS-u proszą o kontakt wszystkich, którzy chcą skorzystać z tej pomocy.

Jak przypominają w materiale redaktorzy lokalnej telewizji Chocianow.tv, to kolejna inicjatywa dzielenia się żywnością w naszej gminie. Ponad rok temu z inicjatywy Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego w Chocianowie stanęła Społeczna Lodówka, do której mieszkańcy mogą oddać nadmiar zakupionej żywności. Tym samym zostawionymi tam produktami mogą częstować się najbiedniejsi. Z tego pomysłu w ostatnich miesiącach skorzystali także włodarze innych miast naszego województwa: Legnicy, Jawora, Polkowic, Udanina czy Środy Śląskiej.
[KN]