XIX Dzień Olimpijczyka w Chocianowie w tym IV Bieg o Puchar Olimpijczyków odbędzie się w Chocianowskim Parku Piastowskim już jutro, 3 października. Liczba uczestników ograniczona, dlatego warto zapisać się już dzisiaj. Na wszystkich uczestników, także tych najmłodszych, czekają liczne atrakcje.

Sobotnie popołudnie będzie atrakcyjne nie tylko dla miłośników biegania. W ramach XIX Dnia Olimpijczyka odbędą się oczywiście: IV Bieg o Puchar Olimpijczyków, XV Mistrzostwa Chocianowa w Biegach Długich (na dystansie 6,5 kilometra), XXI Gminne Biegi Przełajowe Dzieci Szkół Podstawowych oraz Bieg Przedszkolaka. To jednak nie jedyne atrakcje, jakie czekają na uczestników XIX Dnia Olimpijczyka.

- Będą biegi dla dorosłych i dla dzieci, dla młodzieży, zawody lekkoatletyczne, piknik edukacyjno-rekreacyjny. Zapraszam już od godziny 10:00, wtedy otwarte zostanie biuro zawodów - wymienia przed kamerą lokalnej telewizji Chocianow.tv organizator imprezy Piotr Machoń. - Zapraszamy na bieg przedszkolaka (rodzice zgłaszają dzieci od godziny 10:00 do 11:45, a sam bieg odbędzie się o godzinie 12:30, następnie odbywać się będą XXI Gminne Biegi Przełajowe dla dzieci klas I-III (tu również rodzice muszą przyjść i zgłosić dziecko do zawodów), wreszcie bieg główny na dystansie 6,5 kilometra, jest to IV Bieg o Puchar Olimpijczyków, w ramach tego biegu zostaną zorganizowane również XV Mistrzostwa Chocianowa w Biegach Długich i ten bieg, do którego już trwają zapisy elektroniczne, zgłosiło się już ponad 60 osób - dodaje Machoń.
Zapisy online na IV Bieg o Puchar Olimpijczyków są już dostępne na stronie internetowej. Opłata startowa wynosi 20 złotych, a limit uczestników to 100 osób. Podczas uroczystości w Hali Widowiskowo-Sportowej na uczestników czekają także dodatkowe atrakcje. Będą dmuchańce dla najmłodszych i wirtualna nauka udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach samochodowych.

- Niewątpliwą atrakcją Dnia Olimpijczyka będzie również to, że jak zwykle do Chocianowa przyjadą i będziemy gościli polskich olimpijczyków. Swoją obecność już zapowiedział m.in pan Mieczysław Łopatka, Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej, który uczestniczył w Igrzyskach aż czterokrotnie, czy pan Janusz Zarenkiewicz, nasz olimpijczyk z Lubina, który w zawodach pięściarskich zdobył brązowy medal - zachęca do udziału w imprezie Piotr Machoń.
Pozostałe szczegóły w materiale wideo poniżej, a także na stronie organizatora: Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów im. Janusza Kusocińskiego.
[KN]