Bezpłatna komunikacja linii 141 rusza już 7 października 2019 r. i kursować będzie przez wszystkie dni robocze, od poniedziałku do piątku na trasie Chocianów ul. Rotmistrza Witolda Pileckiego - Chocianów PKS - Chocianów ul. Wesoła - Chocianów ul. Głogowska - Pogorzeliska - Parchów Ośrodek Kultury - Parchów Ośrodek Zdrowia - Jabłonów .

- Wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Chocianów Tomaszem Kulczyńskim oraz urzędnikami udało się wypracować rozwiązania poruszania się między Jabłonowem, Pogorzeliskami, Parchowem a Chocianowem. Bezpłatna komunikacja pozwoli młodzieży oraz dzieciom za darmo dojechać do szkoły jak również bezpiecznie do nich wrócić - mówi sołtys wsi Jabłonowa Ewa Gołębiewska

Dla przypomnienia, bezpłatna komunikacja była pomysłem i inicjatywą Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów, który jeszcze przed wyborami obiecywał wprowadzenie bezpłatnych linii na trasie Chocianów - Lubin-Chocianów oraz Chocianów-Polkowice-Chocianów.

- Cieszę się, że wywiązujemy się z obietnic wyborczych i spełniamy oczekiwania mieszkańców - mówi Tomasz Kulczyński

Nowa wprowadzona linia posłuży przede wszystkim dzieciom, które miały do tej pory ograniczoną możliwość dojechania do placówki szkolnej. Za sprawą licznych zgłoszeń przez mieszkańców Jabłonowa władzę wyszły z inicjatywą utworzenia dodatkowej linii autobusowej.

Na razie będą to dwa kursy dziennie, ale niewykluczone, że w przyszłości pojawi się ich jeszcze więcej. Wszystko zależy od zainteresowania mieszkańców przejazdami.