Już ponad rok mieszkańców naszej gminy bez opłat wożą żółte autobusy. Chocianów jest jedną z nielicznych gmin w Polsce, gdzie autobusy dojeżdżają do wszystkich wsi, dzięki czemu chocianowianie mają możliwość dojazdu zarówno do ważnych urzędów, jak i innych miejscowości.

Darmowa komunikacja to ważny postulat kampanijny z poprzednich wyborów samorządowych i zrealizowany przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w ciągu niespełna trzech miesięcy od objęcia przez niego urzędu włodarza gminy. Z okazji pierwszego roku komunikacji zbiorowej w Chocianowie tutejszy Urząd Miasta i Gminy przygotował dla pasażerów drobne upominki i słodkości.

- Jeżdżę prawię codziennie do córki, która mieszka na ul. Wesołej. Pomimo, że przejeżdżam tylko 3 przystanki to w moim wieku takie rozwiązanie jest dużym udogodnieniem – mówi jedna z mieszkanek Chocianowa. 

Obecnie bezpłatne autobusy wożą mieszkańców Chocianowa nie tylko po naszej gminie, do szkół, sklepów czy urzędu lecz także do siedziby naszego powiatu, Polkowic oraz sąsiedniego powiatu, Lubina.

- Kiedyś musiałam dojeżdżać do szkoły busami, czasami zawoził mnie tato. Odkąd zostały wprowadzone żółte autobusy nie mam problemu z dojazdem, a do tego nie ponoszę kosztów - mówi napotkana w autobusie uczennica.

Rozkłady jazdy darmowej komunikacji dostępne są na każdym przystanku, a także na naszej stronie w zakładce BEZPŁATNA KOMUNIKACJA.

[KN]