Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, Starosta Polkowicki Kamil Ciupak oraz Mieczysław Łopatka Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej dokonali dzisiaj uroczystego otwarcia XVIII Dni Olimpijczyka.

O godzinie 10:00 w Zespole Szkół w Chocianowie, nastąpiło oficjalne otwarcie XVIII Dni Olimpijczyka. Ceremonia otwarcia była bardzo podniosła. Wniesiono flagę i zapalono znicz olimpijski. Zaproszeni goście oraz sportowcy mieli okazję zabrać głos, wyrażając swoje zadowolenie z organizacji tak ważnego sportowego wydarzenia.

- Cieszę się, że Nasz Chocianów zamienia się na te dwa dni w "regionalną olimpijską stolicę". Serdeczne Gratulacje dla Organizatorów, podziękowania dla Partnerów i Sponsorów oraz życzenia wytrwałości w duchu fair play dla sportowców – mówił Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński.

- Jest to dla Nas wielki zaszczyt ze po raz kolejny mamy okazję spotkać się z Wami, z bohaterami, którzy dostarczali tyle niezapomnianych emocji. Wszystkim Polakom, dziękuje za te tysiące godzin wylanego potu na treningach, żebyście osiągnęli swoje mistrzostwo tak, aby godnie reprezentować nas na arenach sportowych. Dziękuję również organizatorom tej wspaniałej uroczystości, że umożliwiają kontakt z mistrzami sportu na najwyższym poziomie- mówił Kamil Ciupak Starosta Polkowicki.

- Druga cześć roku obchodzona jest pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który w tym roku obchodzi 100lecie swojego istnienia. Chcielibyśmy z okazji waszego święta olimpijczyka, życzyć uczestnikom jak najlepszych wyników. Oczywiście wszystko w duchu feir play oraz miłej zabawy. Oby ten dzień został przez całą społeczność Chocianowa zapamiętany– Mówił Mieczysław Łopatka Prezes Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu .

Katarzyna Kulczyńska jako rodowita chocianowianka, zawsze wspiera męża, który dzięki jej pomysłom rozwija gminę Chocianów.
- Wspieram męża w każdych działaniach, które przynoszą korzyści dla gminy Chocianów- mówi żona Tomasza Kulczyńskiego.

Po uroczystym otwarciu i występach artystycznych na terenach sportowych Zespołu Szkół odbyły się rywalizacje. Skok w dal, przeciąganie liny, bieg na 60 metrów to tylko nieliczne konkurencje w których mieli okazję zmierzyć się uczniowie.

Na uroczystości pojawiło się wielu znakomitych sportowców m.in. Mieczysław Łapatka, Andrzej Lis ,Jan Cych, czy Leszek Swornowski.
Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński wraz z małżonką, Kamil Ciupak Starosta Powiatu Polkowickiego, Krzysztof Nester Wicestarosta Powiatu Polkowickiego, Danuta Bułkowska-Milej Wiceprezes Regionalnej Rady Olimpijskiej, Janusz Ślipko Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie, Piotr Wandycz Radny Rady Miejskiej w Chocianowie czy Kamil Lis Dyrektor Szkoły Podstawowej w Parchowie.

Już jutro zapraszamy na drugi dzień zmagań sportowych, które odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Chocianowie. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00.