Jest wtorek, 15. września i 259. dzień roku. Imieniny obchodzą Albin, Nikodem oraz Roland. Dzisiaj w kartce z kalendarza swoje miejsce ma dzień opakowań.

Dzień ten został ustanowiony 13 lat temu, w 2007 roku przez Polską Izbę Opakowań. W zamyśle ustanawiających było stworzenie okazji do refleksji nad rolą i znaczeniem opakowań zarówno w gospodarce, jak i codziennym życiu obywateli. Zwłaszcza dzisiaj, w czasach obowiązkowej segregacji odpadów możemy zobaczyć jak dużo opakowań produkowanych jest z nieekologicznych materiałów.

Sama Izba reprezentuje interesy gospodarcze zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych, w tym producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań, a także laboratoriów, instytutów badawczych i uczelni wyższych. Misją Polskiej Izby Opakowań jest działanie na rzecz zrównoważonego rozwoju rynku opakowań w Polsce, wspomaganie firm zrzeszonych w Izbie, kreowanie potrzeb społeczeństwa i gospodarki w zakresie opakowań bezpiecznych dla człowieka, przyjaznych środowisku naturalnemu, czyniących z opakowania ważny czynnik rozwoju cywilizacyjnego Polski.
[KN]