KGW w Szklarach Dolnych ,,BUMbabki''  laureatem plebiscytu ,,MISTRZOWIE AGRO 2019'' oraz najlepsze ,,KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU''  w powiecie polkowickim. 

28.11.2019 r w Hotelu Brochów we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu Gazety Wrocławskiej Mistrzowie Agro. W wydarzeniu uczestniczyły reprezentantki  Koła Gospodyń Wiejskich z Szklar Dolnych "BUMbabki" na czele z Sołtys Dorotą Janusz.

- Dziewczyny odebrały dwa tytuły: NAJLEPSZE KGW W POWIECIE POLKOWICKIM  oraz NAJLEPSZE SOŁECTWO W POWIECIE  -czytamy na oficjalnej stronie sołectwa.

,,BUMbabki'' chętnie angażują się w różne wydarzania, które odbywają się na terenie gminy Chocianów, jak również poza nią. Na swoim stoisku promocyjnym prezentują m.in. domowe wypieki, przetwory, wyroby oraz soki i koktajle.  

W tym roku Sołectwo Szklary Dolne na czele z Kołem Gospodyń Wiejskich zdobyło I MIEJSCE na Dożynkach Gminnych za najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz III MIEJSCE za stoisko promocyjne na Dożynkach Powiatowych w Grodowcu. W tym roku stoisko reklamowe można było również zobaczyć na ,,III Biegu Papieskim'' czy na ,,Chocianowskich Dniach Jagody''.

Zwycięski wynik w konkursie to powód do dumy i radości, bo poza tytułem laureaci otrzymali nagrody pieniężne.