Nie minęły dwa tygodnie, a my mamy kolejną dawkę informacji o wandalach, którzy folgują sobie na terenie naszej gminy. Tym razem ofiarą zidiocenia padło m.in. boczne boisko Stali Chocianów, a także choinka w Rynku.

Nie dalej, jak z początkiem grudnia informowaliśmy o tym, że akty wandalizmu często nawiedzają naszą gminę. Lokalna telewizja Chocianow.tv postanowiła wówczas zapytać mieszkańców, co uważają o takim zachowaniu. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Wandalizmów ciąg dalszy. Mieszkańcy zbulwersowani". Wówczas oprócz zniszczonej nowej wiaty przystankowej, amator rajdów uszkodził także murawę boiska w Chocianowcu.

Okazuje się, że "easy rider" powrócił, nie wiadomo jednak czy to ten sam amator driftów, co w Chocianowcu. Tym razem bowiem uszkodzeniu uległo boczne boisko IV-ligowej drużyny Stal Chocianów.

Kolejny akt wandalizmu na boisku piłkarskim w naszej gminie. Najpierw ktoś zniszczył boisko drużyny z Chocianowca kręcąc sobie "bączki" samochodem, a teraz uległo zniszczeniu nasze boczne boisko, na którym trenują nasi młodzi zawodnicy oraz drużyna występująca w 4 lidze - poinformował Klub Sportowy Stal Chocianów na swoim profilu w mediach społecznościowych. - Potępiamy takie zachowanie i mamy nadzieję, że sprawca zostanie szybko ujęty i poniesie odpowiedzialność za swoje czyny - dodają pracownicy Klubu.
Nie znajdujemy kulturalnych słów, aby ocenić tego typu zachowanie. To jednak nie wszystko! W ubiegły weekend zniszczeniu uległa choinka, która na Rynku miała wprowadzić mieszkańców Chocianowa w świąteczny nastrój, dlatego w pierwszych dniach tego tygodnia pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej musieli ją zdemontować.

Ciągły hejt opozycji przynosi efekty. Począwszy od kubełków na choince skończywszy. Demolowane są wszelkie inwestycje lub nowe elementy zamontowane na terenie Naszej gminy. W ostatni weekend mimo zabezpieczeń została uszkodzona choinka - poinformowali pracownicy MZGKiM w mediach społecznościowych. - Dziękujemy opozycji za skuteczne działanie na rzecz mieszkańców - tym razem pozbawiono mieszkańców pięknej ozdoby świątecznej. W tym roku choinki na Rynku nie będzie - dodają ze smutkiem.
Przypomnijmy, że oprócz wspomnianych już zdarzeń, na przestrzeni tylko ostatnich dwóch lat zniszczeniom ulegały właśnie inwestycje prowadzone przez włodarza naszej gminy: miejskie śmietniki ("Skradziono nowe śmietniki w Chocianowie", "Kolejne dewastacje w Chocianowie"), psi pakiet ("Kolejny akt wandalizmu! Policja szuka sprawcy"), girlandy w parku, wystawa w Rynku ("Czy polityczna niechęć prowadzi do wandalizmu w Chocianowie?"), duszek w Chocianowcu ("Kolejny akt wandalizmu, tym razem w Chocianowcu"), ogrodzenie na cmentarzu ("Zniszczyli bramę cmentarza, szuka ich policja", "Ukradli ogrodzenie, będą mieli kłopot"), place zabaw ("Demolki na placach zabaw"), a także wiele innych, jak ławki ("Chcecie nowego, o swoje nie dbacie"), kostka brukowa ("Wandale nie oszczędzają niczego. Mieszkańcu nie bądź obojętny!"), czy zaśmiecanie ("Wandalizm staje się codziennością") i kradzieże w świetlicach w Chocianowcu ("Nocny włam") oraz Żabicach ("Kolejny włam do świetlicy"). Jak się dowiedzieliśmy wszystkie tego typu sprawy są zgłaszane na policję.
[KN]