Wszystko na to wskazuje, że naklejki na nowe chocianowskie śmietniki nie wszystkim przypadły do gustu. Dzisiaj rano odnotowano kilka zniszczeń poprzez całkowite bądź częściowe zdrapanie specjalnych naklejek z logo i hasłem Chocianowa - pozostaje tylko pytanie, kto za tym stoi?.

Początkiem tygodnia pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie, aby ozdobić i promować naszą gminę, okleili na nowych koszach na śmieci, specjalnie wykonane etykiety - ,,www.chocianow.pl, CHOCIANOW - Bądźmy Razem’’.

Naklejka to dobra okazja do promocji gminy, która nie wymaga dużego nakładu finansowego. Oklejone śmietniki, zdecydowanie przyczyniły się do poprawy wizerunku gminy. W niektórych miastach można zaobserwować podobne metody promocji regionu. Dobrym przykładem jest Kołobrzeg, który również na koszach na śmieci umieszcza promocyjne hasła.

- My naklejamy i promujemy, a są tacy co niszczą – czytamy na oficjalnej stronie MZGKiM.

Przypominać nie trzeba, że w ostatnich miesiącach na terenie Gminy Chocianów doszło już do licznych kradzieży, dewastacji i zniszczeń publicznego mienia. Wszystkie tego typu działania są kierowane i zgłaszane na policję.

Apelujemy o reagowanie na niepokojące zachowania. To właśnie my możemy zapobiec kolejnym tego typu działaniom.