,,SENIOR NA DRODZE - pamiętaj o bezpieczeństwie’’ pod takim hasłem w Zespole Szkół nr 1 w Lubinie odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne. Przedsięwzięcie skierowane było do osób powyżej 60 roku życia, w szczególności do kierowców, rowerzystów i pieszych. W akcji udział wzięli również lubińscy policjanci w tym asp. sztab. Andrzej Kuśmierczyk Radny Rady Miejskiej w Chocianowie, który poprowadził jeden z paneli na temat bezpieczeństwa seniorów na drodze, ze szczególnym uwzględnieniem lokalnych zagrożeń i problemów.

Na spotkanie z lubińskimi seniorami przybyli Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie - asp. sztab. Sylwia Serafin oraz asp. sztab. Andrzej Kuśmierczyk. Po krótkim przywitaniu gości głos zabrał przedstawiciel Policji. Poruszył on najczęstsze problemy, z jakimi boryka się Policja Drogowa w Lubinie. Opowiedział ciekawe, choć smutne historie ze zdarzeń drogowych, z jakimi spotkał się w swojej pracy. Przestrzegał, aby stosować ograniczone zaufanie nawet w sytuacjach pozornie prostych i wydawałoby się bezpiecznych dla pieszych czy rowerzystów. „Upewnijmy się dwa razy, zanim podejmiemy decyzję na drodze. Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a gdy pojawi się błąd, może zamienić się w nieszczęście” – apelował.

Na koniec spotkania Policjanci w ramach działań profilaktycznych przekazali uczestnikom kamizelki odblaskowe. Działania zorganizowane były przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury.

W ramach uznania i wdzięczności Rady Andrzej Kuśmierczyk otrzymał podziękowanie za lokalne wsparcie i zaangażowanie w ogólnopolską akcję ,,Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie''.