Zgodnie z zapowiedziami, w naszej gminie pojawił się kolejny dobry duszek. W czerwcu w trakcie Dni Jagody ukazała się pierwsza figurka, która na stałe została zamontowana na Rynku. Postać duszka przypadła do gustu mieszkańcom i nawe nadano jej nazwę „Jagódka”. Teraz gotowy jest już kolejny, który pojawi się podczas tegorocznej Traktor-jady.

Wspomniana impreza zbliża się wielkimi krokami, dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński zadecydował o stworzeniu kolejnego dobrego duszka, który pojawi się w Gminie Chocianów. - Podczas spotkań z mieszkańcami, podkreślają oni, że mają nadzieje na kolejne takie inicjatywy. W związku z tym, że ubiegłoroczna edycja Traktor-jady okazała się strzałem w dziesiątkę, postanowiliśmy stworzyć drugiego dobrego duszka i ulokować go właśnie w Chocianowcu – mówi Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Wszystko wskazuje na to, że Gmina Chocianów chce pójść tropem wielu innych samorządów w Polsce, które kojarzą się z konkretnymi postaciami. Przypomnijmy, że obok „dobrego duszka” w Rynku, podczas Chocianowskich Dni Jagody przygotowano również specjalny pokaz duchów w oknach pałacu Parku Miejskiego.