Nabożeństwo odprawione wczoraj w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na żywo oglądano na blisko 350 urządzeniach jednocześnie. To więcej niż pierwszą transmisję na żywo, którą w jednym czasie oglądano na 320 urządzeniach.

Wczorajsza Niedziela Palmowa to ważne święto w życiu chrześcijan. Rozpoczęła Wielki Tydzień, który jest okresem przygotowania duchowego do Świąt Wielkanocnych. Jest także okresem wzmożonego wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa. W związku z trwającą epidemią koronawirusa na terenie całego kraju w nabożeństwach może brać udział tylko pięcioro wiernych, jednak w Chocianowie udało się ten zakaz obejść transmisją internetową.

W ubiegłą niedzielę we Mszy Świętej odprawianej w tutejszym kościele parafialnym za pośrednictwem swoich urządzeń podłączonych do Internetu mogli wziąć udział chocianowianie przeżywający czas Wielkiego Postu w swoich domach. W jednym czasie udało się zebrać 346 aktywnych urządzeń transmitujących przebieg nabożeństwa. Oznacza to, że w jednym czasie Mszę mogło oglądać ponad tysiąc osób, co tym bardziej cieszy zarówno władze kościelne, jak i naszą redakcję.

Obliczenie faktycznej liczby wiernych uczestniczących w nabożeństwie jest niemożliwe do wykonania. Dotychczas, w dokładnie 24 godziny od transmisji, Słowo Boże wybrzmiało w 940 chocianowskich domach, więc jeśli uznać, że za każdym razem w jednym czasie transmisję oglądały przynajmniej 3 osoby na jednym urządzeniu, CHOCIANOW TV dotarł tylko w jeden dzień do ponad dwóch i pół tysiąca wiernych.

Już dzisiaj możemy zapowiedzieć, że chocianowska telewizja internetowa będzie dla Państwa transmitować także liturgiczne obrzędy związane z Triduum Paschalnym. O szczegółach, miejscu i godzinach transmisji poinformujemy już niebawem.
[KN]