Uśmiechy i słowa znanych piosenek gościły dzisiaj na ustach chocianowian, którzy od południa wędrowali po naszym Rynku. W rogu, nieopodal restauracji Lupus swoje muzyczne gniazdko uwił mieszkaniec pobliskiej Legnicy.

"Chocianów jest pięknym miastem i nie ukrywam, że z chęcią jeszcze tu przyjadę"
Gitarowa muzyka rozbrzmiewała dzisiaj w chocianowskim Rynku od samego południa. Z muzycznym sprzętem i dobrym nastrojem do centrum naszego miasta przyjechał legniczanin Aleksander Dobrowolski. Jak sam podkreśla grywa głównie w Legnicy, postanowił jednak dla urozmaicenia odwiedzić ościenne miasta. Dzisiaj padło na Chocianów.

Mieszkańcy nagradzali naszego gościa chwilą postoju i drobnymi upominkami
Chocianów jest pięknym miastem i nie ukrywam, że z chęcią jeszcze tu przyjadę - powiedział nam z uśmiechem Pan Aleksander. Zapraszamy!

Przyznał także, że z gitarą jest związany od 16. roku życia, a w tym roku świętuje jubileuszowe 50 lat grania. Mieszkańcy nagradzali naszego gościa chwilą postoju i drobnymi upominkami. Oprócz pieniędzy od przechodniów gitarzysta otrzymał także darmową kawę z restauracji Lupus oraz zestaw gadżetów pamiątkowych z Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
[KN]