Koła Gospodyń Wiejskich mogą wziąć udział w konkursie, którego celem jest promocja społeczności lokalnej. Wystarczy nagrać krótki filmik, w którym gospodynie pokażą w jaki sposób wykorzystały otrzymaną pomoc finansową od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Przypomnijmy, że Koła Gospodyń Wiejskich mogą starać się o dodatkowe środki pieniężne w ramach dofinansowania od ARiMR. Wszystko, co należy zrobić, aby zdążyć opisywaliśmy w artykule: "Ponad 11 milionów dla Kół Gospodyń Wiejskich". Nabór wniosków trwa do 30 września 2020 roku bądź do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację tego programu. W Internecie dostępna jest instrukcja opisująca składanie wniosków do Krajowego rejestru kół gospodyń wiejskich z wykorzystaniem portalu gov.pl oraz ePUAP, a także dokumenty, jakie należy wypełnić, aby ubiegać się o dofinansowanie. Dla tych kół, które skorzystały z pieniędzy przewidziano teraz specjalny konkurs.

- Nasza instytucja, powołana w celu wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, pragnie tym razem poprzez konkurs docenić i uhonorować wyróżniające się Koła Gospodyń Wiejskich, które działając aktywnie na rzecz lokalnych społeczności, tak bardzo przyczyniają się do pielęgnowania kultury i tradycji ludowej, a także rozwoju lokalnej przedsiębiorczości - mówi Justyna Borysewicz-Rudy, zajmująca się informacją i promocją Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. - Organizowany przez nas konkurs polega na nakręceniu krótkiego filmu (od 3 do 5 min.), który ma obrazować sposób, w jaki dane Koło Gospodyń Wiejskich wykorzystało udzieloną przez ARiMR pomoc finansową na przedmiotową działalność - dodaje Borysewicz-Rudy.
Regulamin i wszelkie niezbędne do wypełnienia dokumenty znajdują się na stronie Agencji, w artykule: "Dolnośląskie: Zachęcamy do udziału w konkursie pt. "Koło ARiMR - w sercu wsi".
[KN]