Ponad pół kilometra drogi między Chocianowcem a Rakowem powstanie jeszcze w tym roku. Wszystko za sprawą umowy zawartej pomiędzy Starostwem Powiatowym a chocianowskim Urzędem Miasta i Gminy.

Tutejszy magistrat przekazał do Powiatu Polkowickiego dotację w wysokości sześćdziesięciu tysięcy złotych na remont nawierzchni drogi powiatowej nr 1155D, pomiędzy miejscowościami Chocianowiec i Raków. Zadanie ma zrealizować Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej inwestycji, w której wybudowano blisko kilometr nowej nawierzchni.

- Przekazana dotacja z pewnością pomoże w wykonaniu tej inwestycji. Naszym mieszkańcom bardzo zależało na tej drodze i choć jest to droga powiatowa to po rozmowach ze Starostwem uznaliśmy, że nasze wsparcie jest w tym wypadku konieczne - mówi Krystian Wan z chocianowskiego magistratu - wierzę, że jeszcze w tym roku mieszkańcy naszej gminy będą mogli korzystać z nowej nawierzchni - dodaje Wan.
Decyzję w sprawie przekazania pieniędzy podjęła Rada Miejska na początku czerwca tego roku. Rok 2020 z pewnością zostanie w pamięci mieszkańców Rakowa, jest to bowiem kolejna inwestycja w tamtym okręgu wyborczym, o którą zabiegał radny Artur Wandycz. Przypomnijmy, że właśnie trwa budowa sieci wodociągowej dla zapewnienia dostawy wody pitnej i do celów przeciwpożarowych dla mieszkańców wsi Raków. Jak nieoficjalnie wiadomo wykonawca, firma EKO-Budowa z końcem lipca zgłosiła ukończenie i gotowość odbioru III i IV etapu inwestycji.
[KN]