Jak wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej mamy kolejne 50 zdiagnozowanych przypadków w powiecie, najwięcej osób pochodzi z gminy Polkowice. Jest także kolejnych 24 ozdrowieńców. Wczoraj w naszym artykule "Koronaraport: pół setki nowych zakażeń" również pisaliśmy o 50 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem. Oznacza to, że tylko w ciągu dwóch ostatnich dni zachorowało w naszym powiecie 100 osób.

Jak informuje biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, mamy 2045 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W Powiecie Polkowickim dodatnie osoby pochodzą z gmin Polkowice (39 przypadków), Grębocice (4 przypadki), Przemków (3 przypadki), Chocianów (2 przypadki) oraz Gaworzyce i Radwanice (po 1 przypadku). Znowu niebezpiecznie zbliżamy się do łącznej liczby tysiąca odizolowanych. Aktualnie na kwarantannie przebywa 925 mieszkańców naszego powiatu: 487 z gminy Polkowice, 130 z gminy Gaworzyce, 97 z naszej gminy, 88 z gminy Radwanice, 76 z gminy Grębocice i 47 z gminy Przemków.

Nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby, nikt nie wymaga hospitalizacji. Na szczęście nie ma wieści o kolejnych przypadkach śmiertelnych, są za to informacje o kolejnych ozdrowieńcach: 14 z gminy Polkowice, 3 z gminy Chocianów, po 2 z gmin Przemków, Grębocice i Gaworzyce, a także 1 z gminy Radwanice. Łącznie od początku epidemii wyzdrowiało już 508 mieszkańców naszego powiatu.

Od dzisiaj na terenie całej Polski wchodzą nowe obostrzenia ogłoszone przez Premiera RP, Mateusza Morawieckiego. Jak zaznaczył szef polskiego rządu, wprowadzenie kolejnych restrykcji jest konieczne ze względu na wysokie przyrosty zakażeń wirusem SARS-CoV-2. O szczegółach tych obostrzeń pisaliśmy w naszym artykule: "Kolejne obostrzenia: nauka zdalna w klasach I-III i zamknięte sklepy".
[KN]