Dzisiaj mniej nowych zakażeń w porównaniu do liczby osób, które od wczoraj wyzdrowiały, co oznacza, że spada liczba aktywnych zarażonych. Od najbliższej soboty, 7 listopada wchodzą nowe obostrzenia, o których pisaliśmy w artykule: "Kolejne obostrzenia: nauka zdalna w klasach I-III i zamknięte sklepy".

Jak informuje biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, mamy 2451 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W naszym powiecie 12 osób zdiagnozowanych zostało z pozytywnym wynikiem testu. Cztery osoby pochodzą z naszej gminy, po dwie z gmin Polkowice, Gaworzyce i Radwanice, natomiast po jednej z gmin Przemków i Grębocice. Nikt nie wymaga hospitalizacji, zaś jedna osoba jest objęta nadzorem epidemicznym. Więcej, bo 15 osób wyzdrowiało. Wśród nich 9 osób z gminy Polkowice, 3 z gminy Chocianów, 2 z gminy Radwanice i jedna z gminy Przemków. Aktualnie na kwarantannie w Powiecie Polkowickim znajduje się 765 osób, są to mieszkańcy gmin Polkowice (347 osób), Gaworzyce (127 osób), Chocianów (102 osoby), Radwanice (84 osoby), Grębocice (72 osoby) i Przemków (33 osoby).
[KN]