Koronawirus zbiera swoje żniwo także w naszym powiecie. Właśnie dotarła do nas smutna informacja o kolejnym zarażonym, który zmarł na COVID-19. Zmarły był 73-letnim mieszkańcem gminy Polkowice. Dotarły do nas jednak także dobre wieści o dwóch kolejnych wyzdrowieniach.

W całym kraju rośnie liczba zakażonych i niestety także liczba osób, które zmarły w wyniku COVID-19 i chorób współistniejących, także w naszym powiecie. Dzisiaj do grona zarażonych dołączyło kolejnych 13 mieszkańców naszego powiatu. Są to mieszkańcy Polkowic (8 osób), Chocianowa (3 osoby) i Przemkowa (2 osoby). Dwie osoby z gminy Polkowice dołączyły do grona ozdrowieńców. Niestety kolejny mieszkaniec gminy Polkowice, 73-letni zarażony koronawirusem zmarł. Ta informacja tym bardziej daje do myślenia w kontekście naszych wczorajszych doniesień, że opozycja życzy śmierci burmistrzowi i radnym.

Aktualnie na kwarantannie przebywa 614 osób. Najwięcej, bo 280 pochodzi z gminy Polkowice, 199 z gminy Przemków i 100 z gminy Chocianów. Zdecydowanie mniej osób odizolowanych jest w pozostałych gminach naszego powiatu: 14 osób w Radwanicach, 13 w Gaworzycach i 8 w Grębocicach. Aktualnie objętych nadzorem są 44 osoby, jednak nikt nie wymaga hospitalizacji. Od początku epidemii w Powiecie Polkowickim zarażone zostały 164 osoby, z czego wyzdrowiało już 85 osób, a 2 osoby zmarły w wyniku COVID-19. Wszystkich naszych Czytelników prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, dystansu społecznego i w miarę możliwości pozostanie w domach.

Jeśli masz takie objawy, jak: duszność, stan podgorączkowy (temperatura ciała pomiędzy 37°C a 38°C) i objawy przeziębieniowe zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub skorzystaj z porady telefonicznej u swojego lekarza POZ. Objawami choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19) mogą być również: gorączka, kaszel, duszności i kłopoty z oddychaniem, bóle mięśni i ogólne zmęczenie. Jeśli masz takie objawy zadzwoń natychmiast do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej i powiedz o swoich objawach. Własnym środkiem transportu pojedź do szpitala z oddziałem zakaźnym lub oddziałem obserwacyjno-zakaźnym, gdzie lekarze określą dalszy tryb postępowania medycznego. Pod żadnym pozorem nie korzystaj ze środków komunikacji publicznej czy taksówek, bo w ten sposób narażasz innych na zakażenie.
[KN]