W Powiecie Polkowickim mamy dzisiaj 50 nowych zdiagnozowanych przypadków zarażenia, w tym znaczny przyrost zachorowań w Gminie Polkowice. Z kolei 33 osoby uznano za ozdrowieńców.

Jak informuje Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu, mamy 2512 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Jeleniej Góry, Legnicy i Wałbrzycha oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego.

W naszym powiecie najwięcej nowych przypadków pochodzi z gminy Polkowice, gdzie zdiagnozowano łącznie 42 nowe przypadki. Zdecydowanie mniej nowych zarażonych pochodzi z gmin Gaworzyce, Chocianów i Radwanice, gdzie od wczoraj zdiagnozowano po 2 osoby, a także z gmin Przemków i Grębocice, gdzie zdiagnozowano po jednym nowym przypadku koronawirusa. Aktualnie na kwarantannie przebywa 804 mieszkańców Powiatu Polkowickiego. Wśród nich mieszkańcy gmin Polkowice (409 osób), Gaworzyce (122 osoby), Chocianów i Radwanice (po 85 osób), Grębocice (66 osób) i Przemków (37 osób).

Od początku epidemii wyzdrowiały już 484 osoby. Tylko od wczoraj w tym gronie znalazło się 18 mieszkańców gminy Polkowice, 7 mieszkańców gminy Chocianów, 5 mieszkańców gminy Grębocice, 2 mieszkańców gminy Gaworzyce i 1 mieszkaniec gminy Przemków. Na chwilę obecną nadzorem epidemiologicznym objęte są 3 osoby, ale nikt nie wymaga hospitalizacji. Łącznie od początku epidemii w naszym powiecie zmarło 16 osób, z czego 4 zgony nastąpiły nie z przyczyn COVID-19.
[KN]