W ubiegły piątek informowaliśmy o brutalnym zdarzeniu, w wyniku którego w naszym mieście zamordowano człowieka. Dziś, w odpowiedzi na nasze doniesienia udało się ustalić więcej faktów. Zarzuty usłyszały dwie osoby.

Musimy zdementować część informacji, które podaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wówczas, powołując się na nieoficjalne źródło pisaliśmy, że "w sprawę morderstwa zamieszanych jest co najmniej dwóch mężczyzn". Teraz możemy potwierdzić, że jedną z tych osób rzeczywiście jest mężczyzna, 70-letni Ryszard Ł., któremu Prokuratura Rejonowa w Lubinie postawiła zarzut dokonania zabójstwa mężczyzny przez zadanie mu obrażeń w głowę. Nadal niepotwierdzone zostaje czy narzędziem zbrodni była siekiera.

– W toku śledztwa prokurator przedstawił Ryszardowi Ł. zarzut dokonania zabójstwa mężczyzny w zamiarze bezpośrednim przez zadanie mu obrażeń w głowę narzędziem i spowodowanie w ten sposób jego zgonu - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, prokurator Lidia Tkaczyszyn - po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego prokurator skierował wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd uwzględnił ten wniosek i zastosował wobec mężczyzny areszt na okres trzech miesięcy – dodaje prokurator.

Drugą osobą zamieszaną w ten brutalny mord jest 30-letnia Katarzyna K. Kobieta miała utrudniać policjantom i prokuratorowi postępowanie m.in. zacierając ślady. Wobec niej zastosowany został dozór policyjny.
[KN]