Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Chocianowie, przewodniczący Klubu Tomasz Kulczyński 2018 poinformował o tym, że dołączy do niego nowy radny Henryk Osoliński. To oznacza, że ugrupowanie Burmistrza Chocianowa uzyskało samodzielną wiekszość w radzie. 

Przypomnijmy, że w 2018 roku Tomasz Kulczyński zdecydowanie wygrał wybory samorządowe. W walce o urząd Burmistrza zdecydowanie pokonał kontrkandydatów, a do Rady Miejskiej wprowadził siedem osób z własnego komitetu. Wtedy zabrakło przysłowiowej "kropki nad i", ponieważ do samodzielnej większości brakowało jednego radnego. W związku z tym zapadła decyzja o zawiązaniu koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. 

Jak się okazuje, po wyborach uzupełniających sytuacja się zmieniła. Nowym radnym został Henryk Osoliński, który na dzisiejszej sesji wszedł w skład klubu Tomasz Kulczyński 2018. To oznacza, że uzyskał on samodzielną większość w radzie (ma 8 z 15 radnych). Od razu rozpoczęły się spekulację dotyczące dalszej koalicji w Radzie Miejskiej w Chocianowie.

Jak przekonują sami zainteresowani, nie ma jednak o tym mowy. - To prawda, że możemy teraz rządzić samodzielnie, ale umów należy dotrzymywać i koalicja z PiS jest niezagrożona - mówi jeden z radnych klubu Tomasz Kulczyński 2018. To pokazuje, że większość w radzie otwarta jest na współpracę z każdy, kto chcę zmieniać Chocianów na lepsze. W związku z dzisiejszym dołączeniem Henryka Osolińskiego do klubu Tomasz Kulczyński 2018, rządząca większość w Radzie Miejskiej liczy jedenastu z piętnastu radnych.