To z całą pewnością transferowy hit w IV lidze. Nowym trenerem Stali Chocianów został Wojciech Grzyb. Legenda Ruchu Chorzów poprowadzi zespół już w najbliższym meczu z Prochowiczanką Prochowice.

Przypomnijmy, że na początku tygodnia klub rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem - Robertem Gajewskim. Wśród kandydatów do objęcia zespołu oprócz Wojciecha Grzyba wymieniało się także piłkarza 70-lecia Zagłębia Lubin - Romualda Kujawę oraz byłego trenera UKS Przemków Huta - Sławomira Wałowskiego.

Nie było jednak tajemnicą, że najbliżej porozumienia klub był z Grzybem, który ostatecznie zotał nowym szkoleniowcem Stali Chocianów. - Mam nadzieję, że taka zmiana nie tylko poprawi grę zespołu ale także przyciągnie kolejnych młodych piłkarskich adeptów do naszego klubu. Nazwisko Grzyb nie jest anonimowe w całym kraju, dlatego cieszymy się, że udało nam się dojść do porozumienia - mówi Dominik Jaskólski, prezes Stali Chocianów.

Nowy trener zespołu przez cały okres kariery piłkarskiej grał w śląskich klubach. Piłkarscy kibice Wojciecha Grzyba pamiętają przede wszystkim z czasów występów w Ruchu Chorzów, z którym zdobył w sezonie 2012/2012 wicemistrzostwo Polski oraz był finalistą Pucharu Polski. W sumie na najwyższym szczeblu rozgrywek rozegrał 302. spotkania zdobywając w nich 30 bramek.