Podwyżki za wywóz śmieci i nowe zasady segregacji wchodzą w życie 1 października mimo zdecydowanego sprzeciwu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Mieszkańcy Gminy Chocianów zobowiązani są również do zaopatrzenia się w nowe pojemniki na odpady.


Mieszkańcy wszystkich gmin należących do Związku zobowiązani są dostosować się do nowych wytycznych narzuconych przez ZGZM i zapłacą:

33 zł - od gospodarstwa jednoosobowego
66zł - od gospodarstwa wieloosobowego


Zmieniły się ponadto zasady segregacji odpadów. Macie Państwo szansę wybrać między brązowym pojemnikiem a kompostownikiem. Korzystając z kompostownika zostaje się zwolnionym z obowiązku zakupu brązowego pojemnika BIO. Trzeba jednak pamiętać, żeby zgłosić fakt posiadania kompostownika do ZGZM, składając stosowne oświadczenie.

Do naszej redakcji wciąż napływają zapytania odnośnie tego, gdzie można dostać takie oświadczenie. Wniosek można pobrać ze strony zgzm.pl a także z linku podanego na stronie Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, który wychodząc naprzeciw mieszkańcom udostępnił wzór i ów oświadczenie. Można je również odebrać osobiście w siedzibie ZGZM w Polkowicach.


Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Wzór oświadczenia można także zobaczyć poniżej w galerii.