Jak donosi "portal o dotacjach" Granty.pl, Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki Rządowego Programu "KLUB". Ponad 54 miliony złotych trafi do 4894 klubów sportowych w całej Polsce. Celem programu "Klub" jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Z tej okazji do Chocianowa popłynie 10 tysięcy złotych.

Kwota dofinansowania w ramach Rządowego Programu „KLUB” to 10.000 zł dla klubów jedno-sekcyjnych, oraz 15.000 zł dla klubów wielosekcyjnych. W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych i zakup sprzętu sportowego. Chocianowska "STAL" ze względu na warunki konkursowe otrzyma 10 tysięcy złotych.

- W tym roku na realizację Rządowego Programu "KLUB" zaplanowaliśmy rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne. To blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce - komentuje dla portalu granty.pl Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. - Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów - dodaje minister.
W ciągu ostatnich czterech lat na wsparcie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce ministerstwo przeznaczyło ponad 144 miliony złotych. Wyniki, wśród których na pozycji 4759. można odnaleźć także chocianowski klub piłkarski "Stal" dostępne są na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Sportu.
[KN]